Maść Wiszniewskiego, której recepta została wynaleziona przez rosyjskiego lekarza już na początku XX wieku, jest nadal jednym z najczęstszych narkotyków. Jest to dość skuteczny lek, który ma minimalne skutki uboczne i przeciwwskazania, a jednocześnie jest tani i jest sprzedawany w niemal każdej aptece. Przyjrzyjmy się bliżej składowi i metodom stosowania maści Vishnevsky'ego.

Skład chemiczny i właściwości maści Vishnevsky

Ta maść, a raczej mazią balsamiczną, jest lekiem złożonym, który zawiera dwa aktywne składniki:

 1. Smoła brzozowa jest produktem naturalnym pochodzącym z kory brzozowej i jest gęstą, oleistą cieczą o ciemnym kolorze; ma wyraźne działanie antyseptyczne i przeciwdrobnoustrojowe, wspomaga aktywację przepływu krwi w tkankach, a także ma właściwości regenerujące, wysuszające, znieczulające, absorbowalne i przeciwświądowe.
 2. Xeroform (tribromofenolan bizmutu) jest związkiem stosowanym w medycynie i jest drobnym żółtym proszkiem; Ma działanie wysuszające, ściągające i antyseptyczne.

Ponadto Vishnevsky Balsam zawiera olej rycynowy, który nie tylko wspomaga smołę i postać xero, aby lepiej wnikały do ​​tkanek, ale także ma działanie nawilżające, zmiękczające i regenerujące.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania maści Vishnevsky

Instrukcje dotyczące przygotowania wskazują następujące patologie, dla których można zastosować maść Vishnevsky:

 • furunculosis , włókniak, ropne ropnie (ropnie);
 • oparzenia, odmrożenia, odleżyny skóry;
 • łuszczyca;
 • żylaki i owrzodzenia troficzne;
 • zakrzepowe zapalenie żył, zatarcie endarteritis kończyn dolnych;
 • zapalenie węzłów chłonnych i naczyń krwionośnych;
 • mokre, niezagrzane modzele.

Tradycyjna medycyna rozszerza zakres stosowania tego narzędzia, zalecając go do stosowania w trądziku, zapaleniu zatok, hemoroidach, zapaleniu sutków, niektórych chorobach ginekologicznych. Zasadniczo maść stosuje się w postaci kompresów, bandaży, a także tamponów, a jedynym przeciwwskazaniem do rozwiązania jest indywidualna nietolerancja.

Użycie maści Vishnevsky dla czyraków

W przypadku furunculosis środek stosuje się tylko wtedy, gdy tworzenie się ropnia jest zakończone, i będą tendencje do gojenia. Stosowanie na etapie infiltracji i formacji może zaostrzyć proces patologiczny i włączyć do niego otaczające tkanki, w procedurach stosuje się gazy złożone na cztery, na które nakłada się niewielką ilość maści. Uzyskany kompres nakłada się na dojrzałą martwą skórę i przykrywa papierem polietylenowym lub kompresującym. Po 10-12 godzinach usuwa się kompres, skórę wyciera się miękką papierową serwetką i alkoholem. Procedurę powtarza się codziennie aż do całkowitego wyleczenia.

Vishnevsky maść na zatokę

Maść Vishnevsky'ego stosuje się w przypadkach nierozwiązanych postaci zapalenia zatok, aby zahamować rozwój patogennych bakterii i poprawić odpływ śluzu z zatok szczękowych. Aby to zrobić, przez 20-30 dni, przez pół godziny, gazony turundy wstrzykuje się do przewodów nosowych. Wskazania maści Vishnevsky mieszanina następujących składników, uwzględniona jednakowo:

 • Maść Vishnevsky;
 • sok z aloesu ;
 • sok z korzenia cyklamenu;
 • Sok Kalanchoe.

Zastosuj maść Vishnevsky na trądzik

Maść Vishnevsky pomaga szybko złagodzić stany zapalne, dezynfekować i wysuszyć pryszcze. Zaleca się nakładanie na noc kawałka gazy nasączonego maścią na obszary z wybrzuszeniami (na wierzchu może przykleić się samoprzylepny plaster). Możesz również zastosować punkt maściowy na trądzik bez gazy.