Hemoroidy - dość poważna patologia i chociaż nie jest zwyczajowo o tym rozmawiać, jest bardzo powszechna wśród kobiet, a szczególnie często wyprzedza po porodzie. Inne prawdopodobne przyczyny hemoroidów u kobiet to:

  • siedzący tryb życia;
  • zaburzenia stolca;
  • podnoszenie ciężarów;
  • zaburzenia hormonalne itp.
Dlaczego i jak leczyć hemoroidy?

Ta choroba ma wystarczające charakterystyczne objawy (ból i pojawienie się krwi podczas wypróżniania, swędzenie i pieczenie w okolicy odbytu, itp.), Co sygnalizuje pilną potrzebę leczenia. W przypadku braku odpowiedniego leczenia, sytuacja może pogorszyć ropienie, zakrzepicę i inne niebezpieczne komplikacje.

Połączona terapia hemoroidów polega na stosowaniu środków zewnętrznych (maści, żele, kremy), które mają działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwbólowe, hemostatyczne, veno-toniczne. Oprócz leków produkowanych bezpośrednio do leczenia hemoroidów, w tym celu, czasami używane leki, w których stosowanie nie jest oficjalnie proktologii. Jednym z takich sposobów leczenia hemoroidów jest maść Levomekol.

Jak Levomekol przeciw hemoroidom?

Możliwość zastosowania maści Levomekol do hemoroidów wyjaśniono obecnością w jej składzie aktywnych składników, które mogą mieć działanie terapeutyczne na uszkodzone tkanki, szczególnie podczas zaostrzenia choroby. Tak więc maść zawiera składnik chloramfenikolowy, który jest miejscowym antybiotykiem o szerokim spektrum działania i hamuje wspólne patogeny procesów zakaźnych, w tym w tkankach odbytnicy.

Dlatego, przy powstawaniu pęknięć w kanale odbytu, po urazie hemoroidów (które mogą wystąpić zarówno w trudnych wypróżnieniach jak i biegunkach), gdy ryzyko zakażenia rany (często patogenna mikroflora zawarta w kale) jest wysokie, środek ten może być przydatny. Tak więc maść przyczynia się do zapobiegania zakaźnym i zapalnym procesom, a także tłumi już rozwinięte infekcje w odbycie.

Ponadto Levomekol zawiera metyluracyl - substancję, która aktywuje procesy regeneracyjne w uszkodzonych tkankach i ma działanie immunomodulujące, które wzmaga działanie antybiotyku i przyczynia się do szybkiego gojenia się ran. Również w skład tej maści jest tlenek polietylenu - związek, który ma właściwości degitracyjne, które pomogą poradzić sobie z płaczem stan zapalny i obrzęk.

Jak stosować Levomekol do hemoroidów?

Sposób stosowania preparatu Levomekol do hemoroidów obejmuje nakładanie maści na zaatakowany obszar sterylną serwetką. Aby to zrobić, można użyć kawałka gazy lub waty, na które preparat należy nanieść grubą warstwą i przyłożyć do odbytu w bolesnym miejscu, można przymocować za pomocą taśmy samoprzylepnej. Ta metoda ma zastosowanie do hemoroidów zewnętrznych, a na wewnętrzne hemoroidy Levomekol ma nieco inne zastosowanie. W tej formie patologii zaleca się nałożenie maści na waciki i umieszczenie jej w odbycie na poziomie uszkodzonego obszaru. Następuje manipulacja medyczna Maść hemoroidowa Levomekol przeprowadzać po zabiegach higienicznych - chłodny prysznic i mikrobiolle (w przypadku wewnętrzne hemoroidy ), lepiej w nocy. Czas trwania leczenia wynosi 10-15 dni.

Przeciwwskazania do stosowania leku Levomekol w leczeniu hemoroidów

Pomimo faktu, że lek praktycznie nie jest wchłaniany do krążenia ogólnoustrojowego, nie powinien być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią. Również stosowanie lewomekolu należy odrzucić w przypadku reakcji alergicznych na jego składniki.