Taki środek przeciwbakteryjny, taki jak lewomechityna, był stosowany przez długi czas w leczeniu zapalenie pęcherza (zapalenie pęcherza). Działanie tego leku w zapaleniu pęcherza opiera się na wpływie substancji leczniczej na różne typy bakterii i dużych wirusów, co nie pozwala im nadal aktywnie się rozmnażać.

Lek ten ma dość szeroki zakres efektów terapeutycznych, ale jego stosowanie w zapaleniu pęcherza powinno być ostrożne, ponieważ lemecytyna powoduje naruszenie syntezy białek w mikroorganizmach.

Przed rozpoczęciem leczenia tym narzędziem należy upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do niego. A takie są:

  • różne choroby skóry, w tym wyprysk, łuszczyca, zmiany grzybicze;
  • nietolerancja na ten antybiotyk;
  • ucisk krwiotwórczy;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • nie przepisuj leku i noworodków.

Jak zażywać levometsitin z zapaleniem pęcherza moczowego?

Tabletki Levometsitina z zapaleniem pęcherza, jak w przypadku innych chorób wskazanych w wskazaniach do jego stosowania, należy pić przed posiłkami, co najmniej pół godziny.

Dawka dorosłego wynosi od jednej do dwóch tabletek do czterech razy dziennie. W tym samym czasie jeden dzień nie powinien zająć więcej niż 2 g leku. Czasami lekarz może przepisać 4 g leku dziennie na 3-4 dawki (ale dotyczy to szczególnie ciężkich przypadków).

Dawka dziecka leku zależy od wagi dziecka w wysokości 10-15 mg na kilogram wagi. Dla dzieci w wieku 3-8 lat dawka wynosi 0,15-0,2 g, a przez ponad 8 lat 0,2-0,3 mg.

Zażywaj tabletki powinno być 7-10 dni.

Podczas stosowania tego antybiotyku należy pamiętać, że może wywoływać niestrawność, nudności, wymioty, zapalenie skóry, biegunkę, depresję, drażliwość, zaburzenia psychoruchowe, ból głowy, osłabienie wzroku i słuchu.