Wiele osób jest zaznajomionych z sytuacją, kiedy trzeba po prostu nadmiernie ochłodzić lub zmoczyć stopy w deszczową pogodę, natychmiast pojawiają się nieprzyjemne odczucia w podbrzuszu i częściej trzeba pobiegać do toalety. Zapalił pęcherz moczowy, a jego objawy powodują wiele niedogodności.

Objawy

Przy nieprzyjemnych objawach zapalenia pęcherza napotyka się wielu. To jest:

  • dolny ból brzucha;
  • gorączka;
  • częste oddawanie moczu;
  • ogólne osłabienie.

Ale większość spośród znaków zapalenie pęcherza moczowego martwi się szybkim, często bolesnym oddawaniem moczu. W takim przypadku pęcherz nie ma nawet czasu na wypełnienie, dlatego wydalana jest bardzo mała ilość moczu.

Oprócz standardowych objawów choroby, nietrzymanie moczu jest wiodącym objawem zapalenia szyjki pęcherza. Ponieważ głównym celem zapalenia jest obszar aparatu zwieracza. Pod tym względem zaburzona jest funkcja zwieraczy. Może również powodować ból podczas stosunku.

W przewlekłym zapaleniu pęcherza objawy pojawiają się w rozmytej postaci. Następujące okresy są charakterystyczne dla tej postaci choroby:

  1. Remisja - osłabienie obrazu klinicznego. W tym okresie ogólny stan nie jest praktycznie przerwany, ale proces patologiczny w pęcherzu stopniowo postępuje.
  2. Aggravation - wyraźny kompleks powyższych objawów.
Leczenie

Teraz, wiedząc, jakie są oznaki zapalenia pęcherza, konieczne jest zrozumienie leczenia. Schemat leczenia musi obejmować antybiotyki lub leki o działaniu uroseptycznym. Główne objawy zapalenia pęcherza są spowodowane przez czynnik zakaźny. Dlatego lek musi posiadać właściwość do wydalania przez nerki i gromadzić się w moczu. To znaczy, aby pokazać jej destrukcyjny wpływ na mikroorganizmy, które powodują choroby układu moczowego. Na przykład antybiotyki często stosowane Norfloksacyna, Ciprofloxacin, a także popularne Monural , Furadonin, Furagin.

W ostrym okresie zapalenia pęcherza leczenie i kontrola objawów oznacza przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Ponieważ ból jest często dość intensywny. Dodatkowo polecam mnóstwo napojów i dobre odżywianie. Wykorzystanie bielizny tylko z naturalnych tkanin ułatwi szybki powrót do zdrowia.