Mikroorganizmy zwane leptotriksami należą do rodzaju Gram-ujemnych bakterii beztlenowych, które zamieszkują różne naturalne zbiorniki. Mogą również mieszkać w wodzie z kranu i basenach. Nawet w przypadkach, gdy lekarze wykrywają leptotriki w rozmazie, nie oznacza to, że infekcja została wprowadzona płciowo do kobiecego ciała. Ponadto bakterie leptotriks można wykryć w jamie ustnej.

Te beztlenowe bakterie otrzymały swoją nazwę ze względu na ich podobieństwo do długich włosów (Leptos oznacza "cienki", a thrix oznacza "włosy"). Cienkie i długie nici leptotrixowe są wyraźnie widoczne podczas mikroskopii mikroskopowej. Jeśli badanie laboratoryjne specjalistów od wymazu wykryje u kobiet leptotrix, będzie musiała wykonać dodatkowe badania. Wynika to z faktu, że mikroorganizmom bardzo często towarzyszą takie niebezpieczne infekcje jak trichomonady i chlamydie. Ponadto, leptotriks występuje u kobiet, których odporność jest w stanie depresji, jak również u osób zakażonych wirusem HIV. Jeśli te mikroorganizmy zamieszkują jamę ustną, mogą powodować poważne próchnicy.

Diagnostyka i leczenie leptotrix

Wykwalifikowani specjaliści, aby zidentyfikować w rozmazie kobiety tych bakterii, nie jest trudny. Są wyraźnie widoczne w polu świetlnym konwencjonalnego mikroskopu. Te mikroorganizmy wyglądają jak struny i linie przerywane. Aby ostatecznie potwierdzić diagnozę, kobieta powinna przejść serię dodatkowych badań. W tym celu lekarze stosują metody PCR i bakposev. Kolonia danych bakterii beztlenowych natychmiast zaczyna się namnażać, jeśli w środowisku ich środowiska wzrasta stężenie dwutlenku węgla.

Wielu lekarzy nie uważa bakterii chorobotwórczych Leptotriks. Jednak w większości przypadków, gdy wykrywane są objawy leptotrixu (szarawe plamki na podniebieniu, języku i migdałkach, upławy ten sam szary kolor, jak również plamy na ścianach), wciąż istnieje potrzeba leczenia. Zwłaszcza w przypadkach, gdy wykrywane są procesy zapalne, których katalizatorami są te mikroorganizmy. Oczywiście, mężczyzna z seksualnym kontaktem z leptotrychozą (i ta nazwa nosi tę chorobę) nie zostanie zainfekowany, ale może spowodować poważne problemy dla kobiety. Tak więc bakterie leptotriks - powód poronienia , a także rozwój powikłań bakteryjnych płodu.

Niestety, ze wszystkimi osiągnięciami światowej medycyny, leczenie leptotriksami, gdy wykryto je w rozmazie zgodnie ze standardowymi schematami, nie jest przeprowadzane z powodu nieobecności. Jednak leki przeciwbakteryjne, takie jak tetracyklina, lewomycetyna, klindamycyna i metronidazol, wykazują wysoką skuteczność. Aby leczenie było skuteczniejsze, lekarze zalecają kobiecie przeprowadzenie serii dodatkowych badań w celu określenia wrażliwości na antybiotyk czynników wywołujących. Nie zalecane włókna leptotrix stosować w leczeniu antybiotyków leptotrychozy, które należą do serii fluoroquinalone.

Jeśli na ciało kobiety ma wpływ mieszana infekcja, należy wybrać antybiotyki o tak zwanym szerokim spektrum działania. Leki te są najbardziej skuteczne w zwalczaniu patogenów tej infekcji.

Ostrzeganie tej podstępnej choroby jest trudne, ale nadal możliwe. Podstawową i podstawową zasadą, którą powinny przestrzegać wszystkie kobiety, jest przestrzeganie najprostszych reguł higieny osobistej. Jeśli w domu nie ma specjalnego filtra do czyszczenia wody z kranu, a następnie pić z kranu nie jest tego wart. Podczas kąpieli w otwartych wodach naturalnych staraj się nie spożywać wody, która przypadkowo dostała się do ust, co jest naturalnym środowiskiem dla leptotrix.