chloramfenikol na zapalenie pęcherza Lewomycetyna jest jednym z dobrze sprawdzonych leków stosowanych w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego.

Lek ten jest dobrym antybiotykiem, antybiotykiem o dużym spektrum działania, który pozwala skutecznie tłumić różne czynniki zakaźne w układzie moczowym.

Dlatego chloramfenikol często przepisywany w leczeniu ostrych postaci zapalenia pęcherza moczowego, a także w postaciach przewlekłych.

Jak wziąć chloramfenikol na zapalenie pęcherza?

Po ustaleniu koniecznej dawki bierze się pod uwagę wiek i przebieg choroby. Ze szczególną ostrożnością dobierana jest dawka dla dzieci - oprócz wieku i stadium choroby uwzględnia się również wagę dziecka.

Zasadniczo lewomycetynę z zapaleniem pęcherza przepisuje się w postaci tabletek. Chociaż w niektórych przypadkach można zastosować dożylne podanie leku.

Zażyj lekarstwo na pół godziny przed posiłkiem lub godzinę później.

Samo podanie leku jest niedopuszczalne. Samoleczenie może prowadzić do różnych działań niepożądanych i pogorszenia ogólnego stanu pacjenta.

U kobiet przyjmujących cysticitis chloramphenicol wchłanianie kwasu foliowego i żelaza zmniejsza się. Należy również wziąć pod uwagę, że przyjmowanie leku zmniejsza działanie leków hormonalnych.

Leczenie zapalenia pęcherza przez chloramfenikol Przeciwwskazania

Lepiej odmówić przyjmowania leków, jeśli dochodzi do naruszenia nerek, wątroby i układu sercowo-naczyniowego. Nie można również stosować chloramfenikolu w grzybiczych chorobach skóry, łuszczycy, egzemie. Indywidualna nietolerancja leku, ciąża i laktacja są poważnymi powodami odmowy.

Warto pamiętać, że gdy pojawią się pierwsze objawy choroby, należy zwrócić się o pomoc wykwalifikowaną w celu uniknięcia powikłań, takich jak odmiedniczkowe zapalenie nerek lub przewlekłe zapalenie pęcherza. Terminowe i skuteczne leczenie pomoże w jak najkrótszym czasie przezwyciężyć dolegliwości.