Sezam kozinaki mają bogatą historię, tak jak były znane w V wieku pne. Na Wschodzie nasiona sezamu były uważane za symbol młodości i wigoru ducha. O korzystnych właściwościach tej słodyczy wiadomo było w czasach starożytnych.

Korzyści i szkody kozinaki z sezamu

Jeśli słodkość jest przygotowywana zgodnie z klasyczną recepturą, wliczone są tylko dwa składniki: nasiona sezamu i miód. Te produkty indywidualnie mają ogromną zaletę, a w duecie jest to prawdziwa bomba.

Jak przydatne sezam kozinaki:

  1. Kompozycja słodyczy jest całkiem sporo wapń co jest ważne dla tkanki kostnej. Zawarte w sezamie i miodzie, inne przydatne substancje, które są korzystne dla działalności ciała.
  2. Nasiona sezamu promują odporność, która jest ważna dla organizmu podczas aktywnego rozprzestrzeniania się wirusów.
  3. Zaletą sezamu kozinaki jest to, że ta słodycz daje energię i pomaga przywrócić siłę, dlatego jest zalecana dla osób, które są regularnie narażone na duży wysiłek fizyczny i stres .

Zrozumienie, czy gozinaki z sezamu są korzystne, to mówić o szkodliwości, które mogą wystąpić, gdy są stosowane w nieograniczonych ilościach. Ze względu na zawartość szkód w dużej ilości cukru, co znajduje odzwierciedlenie w zawartości kalorycznej, więc na 100 g jest 510 kcal. Jak wiadomo, spożywanie dużych ilości cukru negatywnie wpływa na aktywność układu trawiennego, stan zębów, a także może prowadzić do rozwoju otyłości i cukrzycy. Należy pamiętać, że krew sezamowa dobrze się skrzepy, więc ludzie z zakrzepicą powinni uważać na słodycz. Nie zapomnij o obecności wielu osób uczulonych na miód. Nie zaleca się spożywania kozinaki na pusty żołądek, ponieważ może to wywołać nudności i wymioty.