Ostatnio coraz bardziej popularny staje się zawód trychologa - specjalisty od leczenia włosów i chorób skóry głowy. Wynika to z faktu, że obecnie ponad połowa kobiet i mężczyzn cierpi na takie problemy. W tym artykule rozważymy sposób traktowania włosów keratyną jako jedną z najskuteczniejszych nowoczesnych metod przywracania im zdrowia i urody.

Jakie jest leczenie włosów keratyną?

Istotą tego narzędzia jest to, że do włosów nakładany jest specjalny kompleks następujących składników:

 • białko;
 • keratyna;
 • ekstrakty roślinne, które intensywnie nawilżają włosy;
 • witaminy.

Wymienione składniki wypełniają uszkodzone obszary włosa i zagęszczają je. Warto zauważyć, że żaden ze składników nie ma szkodliwego wpływu na włosy i nie zmienia ich struktury. Ze względu na bardzo mały rozmiar cząsteczek keratynowych, substancja ta jest w stanie przeniknąć w głąb pręta nawet przy małych pustkach. Pozostałe składniki niezawodnie otaczają każde włosy cienką warstwą, która chroni loki przed szkodliwym działaniem pogody, ultrafioletu i twardej wody.

Przebieg procedury:
 1. Włosy dokładnie myje się specjalnym szamponem o dużej intensywności oczyszczania.
 2. Kompleks keratynowy wybiera się zależnie od rodzaju włosów i stopnia ich uszkodzenia. Stosuje się go do wilgotnych włosów na całej długości, unikając podstawowych obszarów około pół centymetra.
 3. Suszenie za pomocą szczotki do włosów i czesanie za pomocą szczotki do masażu.
 4. Włosy prostuje się profesjonalnym żelazkiem ze specjalną powłoką w temperaturze co najmniej 230-250 stopni. W takim przypadku włosy nie są narażone na szkodliwe działanie termiczne. Białko szybko koaguluje w tej temperaturze, wypełniając puste przestrzenie i szczelnie sklejając łuski.

Tak więc keratynowa kuracja włosów obejmuje prostowanie i jest bardzo odporna.

Keratinowe leczenie włosów

Należy zauważyć, że dość trudno jest przeprowadzić zabieg keraturacji włosów w domu, wymaga to drogiego sprzętu i profesjonalnych narzędzi. Jeśli jednak nie jest to trudne, zaleca się następujące kompleksy keratynowe:

 1. Green Light to włoska marka, która wytwarza zestaw produktów nie tylko do renowacji i pielęgnacji włosów, ale także do późniejszej specjalistycznej pielęgnacji po keratyzacji;
 2. Keratin Shot Salerm - seria produktów higienicznych do zabiegu prostowania i leczenia keratynowej produkcji hiszpańskiej. Wśród prezentowanych towarów można wybrać kompleks dla każdego rodzaju włosów i stopień ich uszkodzenia;
 3. DKA Booster to włoska firma specjalizująca się wyłącznie w profesjonalnych produktach do pielęgnacji włosów. Różni się w wysokiej jakości, a także korzysta z najnowszych technologii w produkcji;
 4. Keratin Infusion System - brazylijska kuracja do włosów keratynowych. Różni się od poprzednich marek tym, że kompleks keratynowy jest nakładany i mocowany na prętach w postaci pary. Z tego powodu mikrocząsteczki keratynowe wnikają znacznie wydajniej i głębiej niż przy standardowej procedurze. Ponadto keratynowe leczenie włosów Metoda brazylijska zapewnia najtrwalszy efekt przy odpowiedniej pielęgnacji - do 5 miesięcy zdrowych, potulnych i pięknych włosów.

Leczenie włosów keratyną - wskazania:

 1. Poważnie uszkodzone włosy ze względu na częste zabarwienie, trwałość lub stylizację.
 2. Suche włosy
 3. Niegrzeczne, kręcone włosy.
 4. Włosy, które były wielokrotnie przebarwione.