Jeśli chcesz być w trendach, koniecznie przyjrzyj się barwieniu włosów za pomocą tej techniki ombre Najbardziej wyrafinowani fashionistki w Hollywood od dawna próbowali tego trendu i zachwycają fanów nowym, świeżym wyglądem. Słowo "ombre" dosłownie przetłumaczone z francuskiego jako "cień". I takie zabarwienie jest tworzeniem gradacji, to jest przejściem z ciemnego cienia do jasnego odcienia. Coś takiego jak naturalnie uprawiane korzenie po barwieniu wygląda tak, z tym wyjątkiem, że technika barwienia ombre sugeruje miękkie i płynne przejście od tonu do tonu, które nie spieszy się do galase przez ostrą granicę.

Kto nadaje się do farbowania włosów za pomocą techniki ombre?

Najczęściej standardowa ombre ma wygląd włosów, które wypaliły się na słońcu. Ale tylko na pierwszy rzut oka wszystko jest takie proste. Uwierzcie mi, Nicole Kidman lub Jessica Alba spędziły przynajmniej godzinę w salonie piękności, aby nadać włosom zamierzoną lekkomyślność. Najlepszy ze wszystkich takich gradacji wygląda na piękno z długimi włosami, krótkie fryzury nie będą korzystne w Ombre. I sądząc po najnowszych zdjęciach z czerwonych śladów, takie włosy powinny wyglądać jak "tylko z łóżka", to znaczy beztroskie loki, ubijane na siłę.

Większość celebrytów preferuje naturalne kolory. Oznacza to, że korzenie pozostają w naturalnym kolorze, a końce są o kilka ton jaśniejsze. Ale Ketty Perry i Dakota Fanning uważają to za nudne i urozmaicają technikę ombre. Pojawiają się przed soczewkami paparazzi z fioletowymi, różowymi lub błękitnymi odcieniami na włosach. Kreatywne sposoby zmiany kolorów oferują wiele opcji. Na włosach niekoniecznie muszą być tylko dwa odcienie, mogą być o wiele większe, zwłaszcza gdy są kolorowe. Granicą pomiędzy głównymi odcieniami może być pasek o kontrastującym kolorze lub włosy u nasady są rozjaśnione, po kolei pociemniające.

Naturalne owłosione korzenie często nie są pomalowane, co czyni tę technikę bardziej delikatną w porównaniu z innymi. Eliminuje to również potrzebę częstej korekty, włosy wyglądają naturalnie przez długi czas. Styliści bardzo lubią farbowane włosy za pomocą techniki ombra, ponieważ jasny odcień poniżej linii podbródka wyrównuje koloryt skóry, czyniąc ją bardziej wyrazistą.

Technika malowania włosów Ombre

Oczywiście lepiej jest wykonać tak skomplikowane farbowanie w salonie, w którym profesjonalny mistrz z dobrą farbą jakościowo rozjaśni włosy. Ale z wielkim pragnieniem możesz je wydać osobiście. Do tego będą potrzebne:

  • przynajmniej jedna farba do włosów o pożądanym odcieniu i jej pojemności;
  • wygodny pędzel do nakładania farby;
  • grzebień;
  • folia;
  • rękawiczki i stare ubrania.

Zastosuj farbę na włosy wymagające ruchów pionowych. Pomoże to osiągnąć płynne przejście kolorów. Podczas korzystania Technika nakładania Ombre Lepiej jest użyć folii o jednym odcieniu, ponieważ granica pomiędzy ciemnymi i jasnymi kolorami może okazać się zbyt ostra. Pamiętaj tylko, że technika nakładania ombre bez folii zapewnia więcej czasu na ekspozycję farby.

Jeśli planujesz zrobić kilka płynnych przejść, to każda kolejna warstwa farby nakładana jest na włosy po usunięciu poprzedniego i całkowitego wysuszenia włosów. Każda następna warstwa jest nakładana powyżej poprzedniej (odległość zależy od długości włosów), a czas ekspozycji jest skrócony. Możesz także malować w ten sposób tylko pasma obramowujące twarz, która odświeży twarz. Technika ombre na włosach jest bardzo interesującym, aczkolwiek długim procesem, który pozostawia wiele miejsca na kreatywność.