W pogoni za trendami mody i procesem ciągłej zmiany wizerunku kobiety często tracą z pola widzenia stan loków. Dlatego w rezultacie nici stają się matowe, kruche, cienkie i bardzo zniszczone. Keratynizacja włosów pozwala szybko przywrócić ich strukturę, znacznie poprawić wygląd, a także wyprostować na długi czas.

Co to jest rogowacenie?

Procedura jest dość prosta i trwa od 2 do 4 godzin, w zależności od stopnia uszkodzenia nici, ich długości:

  1. Po pierwsze, włosy są dokładnie umyte specjalnym szamponem, który pozwala na usunięcie absolutnie wszystkich resztek produktów do stylizacji, kurzu i łupieżu. Następnie na kędziory nanosi się roztwór keratyny zawierający silnie stężone lipidy (ustępujący 1-1,5 cm od linii korzenia).
  2. Mistrz opuszcza zawieszenie na wybrany czas, po czym suszy włosy suszarką do włosów i wyciąga prasowanie .

Dzięki efektowi termicznemu keratyn bezpiecznie utrwalamy strukturę włosa, jakby uszczelniano go na powierzchni.

Wskazane jest, aby nie prać nici zaraz po zabiegu, aby kompozycja lipidowa była całkowicie wchłonięta. W rezultacie loki stają się gładkie i lśniące, głęboko nawilżone i idealnie proste. Późniejsza korekta będzie potrzebna dopiero po 3-5 miesiącach, gdy korzenie odrosną.

Keratynizowanie włosów w domu

Aby przeprowadzić procedurę rozważaną niezależnie, należy zakupić profesjonalny zestaw do keratynizacji. Obejmuje szampon i kompozycję ze stężonymi białkami. Ponadto ważne jest posiadanie suszarki do włosów z funkcją jonizacja jak również żelazko, najlepiej z płytkami ceramicznymi, zdolne do podgrzania do temperatury 200-240 stopni.

Procedura jest całkowicie analogiczna do procedury salonowej. Następne płukanie głowy należy wykonać 48 godzin po zrogowaceniu.