Loki są codziennie uszkadzane z powodu agresywnej lub chemicznej stylizacji, niekorzystnych warunków środowiskowych i innych negatywnych czynników. Włosy tracą białko włókienkowe keratynę, która jest podstawą pręta, staje się porowata i matowa. Aby przywrócić i wyleczyć pasma, opracowano specjalną procedurę.

Keratinowe leczenie włosów - zalety i wady

Recenzje kobiet, które wypróbowały przebieg przedstawionych manipulacji, są bardzo sprzeczne. Z powodu różnych opinii, trudno jest zrozumieć, czym jest keratyna dla włosów - dobra lub szkoda. Możliwe jest określenie wartości tej terapii, jeśli skrupulatne jest zbadanie mechanizmu jej działania i wskazań do zastosowania, aby zapytać o zalecenia wykwalifikowanych ekspertów.

Leczenie włosów keratyną zostało wynalezione specjalnie dla mocno zniszczonych loków, które wielokrotnie były poddawane barwieniu lub rozjaśnianiu, zwijaniu i innym niekorzystnym zabiegom. Jeśli nici są suche lub kruche, to trochę kruche i podzielone , nie potrzebują białka fibrylarnego, ale opieki wysokiej jakości. Próby keratyny "naprawy" słabo uszkodzonych włosów doprowadzą do negatywnych konsekwencji. Loki staną się zbyt twarde i wyblakłe, stracą elastyczność, blask i posłuszeństwo.

Włosy po naprawie keratyny

Nawet pojedyncza sesja zabiegowa daje zauważalny i wyraźny efekt, ale nie należy czekać na idealną gładkość i lustrzany połysk fryzury. Keratynowe prostowanie i odnawianie włosów - różne manipulacje. W pierwszym przypadku do nici stosuje się standardowe białko z dużymi cząsteczkami. Obejmuje trzon włosa cienką, nieprzepuszczalną warstwą, która twardnieje pod wpływem ciepła, tworząc rodzaj "pokrywy". Dzięki temu, loki są wyrównane przez długi czas i zachowują swój kształt przez kilka miesięcy.

Aby przywrócić stosowane włókna zhydrolizowanego białka fibrylarnego keratyna , wstępnie rozdrobnione na mniejsze cząsteczki. Są w stanie przeniknąć bezpośrednio do włosów i zintegrować się z jego strukturą. Białko wypełnia puste miejsca i uszkadza, ale nie przyczynia się do gładkości. Loczki nabierają zdrowego i naturalnego wyglądu.

Aby keratynowa kuracja włosów miała maksymalny efekt, ważne jest, aby właściwie dbać o włosy po zabiegu:

  1. Nie myć nici przez około 9-10 godzin, a lepiej - 72.
  2. Przez pierwsze trzy dni nosić tylko luźne loki, staraj się nawet nie napełnić ich uszu.
  3. Nie farbuj włosów przez 2 tygodnie (minimum).
  4. Wyrzuć urządzenia mocujące podczas instalacji.
  5. Umyj głowę wyjątkowo delikatnymi kosmetykami bezsiarczany .
Волосы после кератинового восстановления

Jak odzyskać keratynę?

Wprowadzenie hydrolizowanego białka do szybów włosowych odbywa się etapami. Liczba i kolejność etapów zależy od zaleceń producenta kosmetyków, ale całkowity obwód jest w przybliżeniu taka sama akcja. Procedura przywracania włosów keratynowych obejmuje:

  1. Czyszczenie i przygotowanie. Loki są myte specjalnym szamponem, który zapewnia dokładne usunięcie kurzu, sebum i brudu, w miarę możliwości ujawnia pory rdzenia.
  2. Zastosowanie kompozycji terapeutycznej. Kompozycję keratynową delikatnie wciera się w wilgotne i czyste zamki. Czas ekspozycji zależy od producenta leku i wynosi od 30 minut.
  3. Anchorage. Traktowane loki są suszone suszarką do włosów w delikatny sposób (trochę ciepłego powietrza).