Włosy o ciemnobrązowej barwie, ze względu na nasycenie i głębię tego odcienia, zawsze wyglądają luksusowo i pomagają stworzyć jasny, wyrazisty wizerunek każdej dziewczyny. Wiele celebrytów preferuje ten naturalny kolor, zwłaszcza że najnowsze trendy w modzie pokazują, że naturalność, naturalność obrazu są aktualne w dzisiejszych czasach. Po prostu wspaniałe ciemnobrązowe włosy wyglądają w połączeniu z długimi lokami, ale na krótkich włosach ten kolor będzie w stanie uwydatnić wyrafinowanie i styl fryzur.

Ciemny blond kolor włosów doskonale łączy się zarówno ze światłem, jak iz opaloną, ciemną oliwkową skórą. Zalecane jest zarówno młodym dziewczynom, jak i starszym kobietom, które mają siwe włosy. Jedyne, co należy wziąć pod uwagę, to to, że ciemne włosy odstają i mogą sprawić, że niedoskonałości twarzy staną się bardziej wyraźne, więc musisz zadbać o kondycję skóry. Ponadto ciemne włosy są bardzo zauważalne, takie wady włosów, jak rozdwojone końce i odrośnięte korzenie, w związku z którymi wymagane są regularne wizyty u fryzjera.

Ciemnobrązowa paleta kolorów włosów

Odcienie ciemnych blond włosów są podzielone na zimne i ciepłe. Zimne odcienie charakteryzują się przytłumionym, brakiem wyraźnego blasku, więc przy słabym oświetleniu mogą wydawać się ciemniejsze niż w rzeczywistości. Co do zasady, ciemnobrązowy zimne odcienie szarości lub charakterystyczne dla obecności popiołu przypływu. Ciepłe odcienie ciemno-jasnobrązowego koloru charakteryzują się odbiciami złotymi, brązowymi lub miedzianymi, w jasnym świetle są optycznie jaśniejsze i mają wyraźny blask.

Jak uzyskać ciemny blond kolor włosów?

Ciemnobrązowe włosy można uzyskać albo za pomocą trwałych barwników, albo za pomocą przyciemnione szampony i balsamy. Dzięki zastosowaniu odpornych farb nawet duża liczba siwych włosów nie zakłóca radykalnie przekształcenia ich wyglądu, przy jednoczesnym uzyskaniu stabilnego pożądanego efektu, aby utrzymać to, co konieczne będzie tylko okresowe przycinanie rosnących korzeni.

Z oryginalnym jasnym kolorem włosów, aby uzyskać pożądany ciemno-brązowy odcień, z reguły nie jest trudne. Jeśli oryginalny kolor jest ciemniejszy, może być konieczne uprzednie rozjaśnienie włosów specjalnymi kompozycjami, w tym przypadku często zaleca się stopniowe przejście do pożądanego odcienia, zaczynając od jaśniejszych odcieni. Takie procedury najlepiej powierzyć doświadczonemu specjaliście w zakresie warunków panujących w kabinie. To samo dotyczy przypadków, w których włosy już przebarwiły się ciemnymi, trwałymi barwnikami, a w celu uzyskania jednorodnego ciemnego blondu można zalecić wymycie pigmentu.

Dla tych, którzy boją się drastycznie zmienić kolor włosów lub uzyskać niepożądany efekt, użycie środków barwiących jest lepszym rozwiązaniem. bez amoniaku co jest dość łatwe w użyciu w domu. Podczas farbowania włosów za pomocą takich środków, nie można się martwić faktem, że ich struktura ulegnie pogorszeniu, ponieważ składniki zawarte w ich składzie nie wnikają głęboko w włosy, ale tylko pokrywają je na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że przy każdym myciu włosów kolor włosów zniknie, a połysk zostanie utracony.

Co do marek barwiące, niektóre dość szerokim zakresie są następujące produkty posiadające wiele pozytywnych opinii:

  • L'Oreal Paris Casting Creme Gloss - farba bez amoniaku;
  • Schwarzkopf Professional Igora Royal - super odporna profesjonalna farba;
  • Kleral System Milk Colour - farba bez amoniaku;
  • Londacolor Base - odporna kremowa farba;
  • Estel Professional De Luxe Sense - farba półtrwała.
ciemny blond kolor włosów 1ciemny blond kolor włosów 2ciemny blond kolor włosów 3
ciemny blond kolor włosów 4ciemny blond kolor włosów 5ciemny blond kolor włosów 6
ciemny blond kolor włosów 7ciemny blond kolor włosów 8ciemny blond kolor włosów 9