Wieża Cayan jest w Dubaj . Kręty kształt wieżowca - jest skręcony o 90 ° - podkreśla go spośród innych podobnych wysokie i nowoczesne budynki Dubaju . To najwyższy budynek tej formy na świecie. Nazywa się miasto w centrum miasta, ponieważ jest wszystko dla wygodnego i beztroskiego życia.

Opis

Wieża Cayan, w oryginalnym budynku Cayan Tower, została otwarta w 2013 roku. Otwarciu towarzyszył pokaz projektu i fajerwerki. Jeszcze przed ukończeniem wieżowca o 80%, posiadało już około 400 mieszkań. Koszt mieszkania waha się od 500 $ do 1 miliona dolarów. Ta popularność wśród kupujących z całego świata Cayan wygrał nie tylko ze względu na swoją unikalną architekturę, ale także ze względu na lokalizację, w której się znajduje. Wieża sąsiaduje ze słynnym Dubai Internet City klub golfowy Emirates , siedziba główna korporacji, elitarne szkoły i przedszkola. Główną zaletę estetyczną można uznać za widok zatoki.

Architekci i projektanci zrobili wszystko, aby zaskoczyć nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także wnętrze Cayany: apartamenty są wykonane w nowoczesnym, międzynarodowym stylu, wystrój ma wiele elementów z marmuru i drewna.

Апартаменты в Башне Кайан

Wysokość wieżowca wynosi 307 m, ma 73 kondygnacje nadziemne i 7 podziemnych. Głównym przeznaczeniem podziemnych kondygnacji jest parking, który jest przeznaczony na 600 samochodów. Budynek obsługuje 8 wind.

Oprócz pomieszczeń mieszkalnych, Wieża Cayenne ma:

  • restauracja;
  • baseny;
  • korty tenisowe;
  • spa;
  • ośrodek zdrowia;
  • sale konferencyjne;
  • pokój do ćwiczeń.

Na 6. piętrze znajduje się odkryty basen z pięknym widokiem. Niektóre apartamenty dysponują prywatnym basenem na balkonie. Ich goście mają okazję podziwiać zatokę z jachtami, widok innych nowoczesnych drapaczy chmur.

Бассейн на балконе в Башне Кайан

Funkcje architektury

Powodem takiej nietrywialnej formy wieżowca było nie tylko chęć zaskakiwania całego świata, ale także stworzenie jak największej wygody dla mieszkańców. Dubaj charakteryzuje się wysokimi temperaturami i silnymi wiatrami, a wygięta forma Cayany i jej specjalna forma pozwala chronić apartamenty przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i wiatrem, który przynosi drobny piasek. Dzięki temu do wentylacji dostaje się tylko czyste powietrze, a pomieszczenia są oświetlone rozproszonym światłem naturalnym.

Башня Кайан ночью в огнях

Interesujące fakty

Jak każdy inny ciekawe miejsce wieżowiec ma kilka cech:

  1. Jego nazwa brzmiała Tower of Cayan prawie w dniu otwarcia, zanim została nazwana Tower of Infinity. Ale na otwarciu właściciel wieżowca powiedział, że taka nazwa ma już kilka budynków na świecie i chce, aby ten fantastyczny projekt miał swoją unikalną nazwę.
  2. Wieża Kayan zaczęła budować w 2006 roku, ale po roku imponująca konstrukcja została przerwana przez elementy - woda z zatoki przez 4 minuty całkowicie zalała dół głębokością 20 m. Na szczęście robotnikom udało się ewakuować. Budowa została wznowiona dopiero w 2008 roku, w tym roku oficjalnie wskazuje się na rozpoczęcie budowy.
  3. Przed otwarciem Cayan Tower znajdował się najwyższy skręcony budynek Szwecja . Ale w 2013 roku Włączanie tułowia został przeniesiony na drugie miejsce.
Затопленный котлован Башни Кайан

Jak się tam dostać?

Wieża Cayan znajduje się nad Zatoką obszar Dubai Marina . Możesz dostać się do niego publicznie transport , w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy Mina Al Siyahi, Le Meridien Hotel 2. Itineraries Numery 8, 84 i N55. Pomimo faktu, że przystanek znajduje się zaledwie 150 m od wieżowca, droga potrwa około 10 minut, ponieważ nie ma bezpośrednich tras pieszych.