Dzhusay to pyszna zielona cebula, podobna pod względem wyglądu i smaku do czosnku. Jest bardzo smaczny nie tylko w swojej naturalnej postaci, ale po dodaniu do sałatek, ciast i sosów. Ale co zrobić, gdy minie jego sezon i jak zapisać ten produkt na zimę? Dzhusay może być używany świeżo, można go zalać, a nawet zamrozić, rozkładając worki. Zastanówmy się z Tobą nad przygotowaniem dzhusayi na zimę.

Jak dobrać jusai na zimę?

Oferujemy recepturę marynowanej zielonej mieszanki witaminowej z jusai, zielonej cebuli i kopru, która oczywiście przyda się Państwu w zimie. Może być używany do gotowania. barszcz , mięso, drugie dania, a nawet sałatki.

Składniki:

  • Świeży Dzhusay - 2 bukiety;
  • zielona cebula - 1 pęczek;
  • koperek - 1 pęczek;
  • liść laurowy - 1 szt .;
  • filtrowana woda - 1 l;
  • sól - 30 g;
  • cukier - 30 g;
  • Ocet stołowy 9% - 1 łyżka.

Gotowanie

Starannie sortujemy wszystkie warzywa, płuczemy je pod wodą i potrząsamy, aby pozbyć się nadmiaru wody. Teraz wszystko zmielić, włożyć do głębokiego kubka i wymieszać. Następnie przygotuj słoiki o pojemności 500 mililitrów, przemyj je sodą i dokładnie spłucz. Następnie włącz czysty ręcznik i pozostaw do spuszczenia. Następnie połóż złamany liść laurowy i mieszaninę jusai i zieleni na dnie suchego słoja, mocno ubijając dłonią.

Odkładamy banki na bok i zwracamy się do przygotowania marynaty. Aby to zrobić, wlać litr przefiltrowanej wody do rondla, umieścić go na ogniu, doprowadzić do wrzenia i dodać sól i cukier. Jeśli potrzebujesz więcej marynata , a następnie dwa razy zwiększamy wszystkie składniki. Zwykle ocet stołowy o stężeniu 70% rozcieńcza się w proporcji - jedna część z octem i siedem części z wodą dla uzyskania 9% roztworu. Następnie delikatnie wlej szklankę rozcieńczonego octu Dzhusay na zimowy przepis rondel, doprowadzić do wrzenia i delikatnie, a marynata jest gorąca, wlać na słoiki z zieleniną i przykryć metalowymi pokrywami na górze.

Napełniamy dno dużego garnka czystym ręcznikiem, napełniamy go wodą, doprowadzamy do wrzenia i wkładamy do pojemnika z kęsem, aby woda dotarła do barków. Sterylizujemy wszystkie minuty przez 15 minut, a następnie ostrożnie usuwamy konserwację za pomocą Dzhusaya i zamykamy za pomocą specjalnego klucza uszczelniającego. Odwracamy puszki do góry dnem, sprawdzamy, czy nakrętka jest szczelna, a marynata nie wypływa. Położyliśmy ciepły koc na podłodze, nałożyliśmy na niego słoiki, zawijamy je pozostałą częścią i zostawiamy do całkowitego wystygnięcia.