Niewielu znają południowe owoce jujube . Ale jeśli nadal jesteś wśród szczęśliwców, którzy nie wiedzą, gdzie z bogatego krzewu złożyć obfite zbiory, zalecamy przygotowanie przydatnej i oryginalnej marynowanej jujuby o ciekawym smaku pod oliwki .

Jujube oliwki - przepis

Przygotowanie do zimy konserwacji w postaci kiszonego zizifusa dla oliwek według tego przepisu jest prostym i łatwym procesem.

Składniki:

Obliczenie dla 6 półlitrowych słoików:

 • zielony zizifus - 2 kg;
 • białe wino lub ocet jabłkowy - 200 ml;
 • średniej wielkości liście laurowe - 12 szt .;
 • Pieprzek ziele angielskie - 18 szt .;
 • duże zęby czosnkowe - 6 szt .;
 • cukier granulowany - 90 g;
 • sól nie duża sól jodowana - 180 g;
 • rafinowany olej słonecznikowy - 120 ml;
 • filtrowana woda - 1,2-1,5 litra.

Gotowanie

 1. Na początek wybieramy niedojrzałe zielone owoce, płuczemy je i rozsuwamy na ręczniku, aby wyschły.
 2. Sterylizujemy półlitrowe słoiki i kładziemy 3 groch ziela angielskiego na jednym dnie, jeden liść laurowy i połowę dużego ząbku czosnku. Teraz napełnij zbiornik zizifusem na wieszaku.
 3. Zagotuj przefiltrowaną wodę i po schłodzeniu do sześćdziesięciu stopni, zalej nią owoce w słoikach, aby przykryły niewiele. Po około dziesięciu minutach wlej wodę z powrotem na patelnię i dodaj wymaganą ilość soli, granulowanego cukru i octu. Ogrzamy marynatę do pierwotnego sześćdziesięciu stopni, ciągle mieszając ją w tym samym czasie, aby kryształy całkowicie się rozpuściły i ponownie przelały do ​​słoików, tym razem tylko pokrywając zizifus.
 4. Pozostała przestrzeń w bankach wypełniona jest rafinowanym olejem roślinnym.
 5. Natychmiast zamykamy naczynia, odwracamy je do góry dnem i przykrywamy na dzień ciepłym "futrem".
 6. Jak już zauważyliście, nie używamy w tym przypadku gotującej marynaty do konserwacji. Jego umiarkowana temperatura jest konieczna, aby owoce pozostały w całości i nie pękały w kontakcie z wrzącą wodą. Ponadto, przy takim kęsie pozostaje gęsta (nie miękka) struktura marynowanej miazgi zizifusu, co ma korzystny wpływ na jej smak.
 7. Nie możesz się martwić, że przedmiot jest kwaśny. W przypadku przechowywania w chłodnym pomieszczeniu, właściwości konserwujące octu, soli i cukru wystarczą w tym przypadku, aby zachować zizifus.
 8. Aby jujube mogło uzyskać najbardziej zbalansowany smak marynowany na oliwki, konieczne jest wytrzymanie go przez cztery miesiące, a dopiero potem pobranie pierwszej próbki.