Wybrzeże Kraju Kwitnącej Wiśni jest myte przez kilka mórz i Ocean Spokojny. Nadmorska strefa wodna ma dość zróżnicowany podwodny świat, który przyciąga podróżników z całego świata.

Gdzie jest najlepsze miejsce do nurkowania?

In Japonia jest ponad 2000 miejsc do nurkowania, a cały archipelag ma około 4000 małych wysp. Najpopularniejsze obszary nurkowe to:

 1. Okinawa - To popularny raj w kraju, który zabiera tysiące turystów na nurkowanie przez cały rok. Są tu zarówno doświadczeni nurkowie, jak i początkujący sportowcy. Ta wyspa jest również nazywana "Sunken Atlantis". W nadbrzeżnych, czystych wodach można zobaczyć skomplikowane jaskinie, pozostałości zatopionych statków, tropikalne rafy, duże żółwie, promienie, rekiny wielorybie i różnorodne ryby. Mieszkańcy karmią mieszkańców morza tak, aby zawsze byli w pobliżu.Zanurzenie w tych wodach jest całkowicie bezpieczne, jeśli chcesz, możesz zatrudnić osobistego instruktora, ale warto sprawdzić, czy posiada on licencję.
 2. Окинава
 3. Yonaguni - najbardziej tajemnicze miejsce do nurkowania, bo w głębi morza ukryte prawdziwe miasto. Ma domy i bramy, utwardzone drogi i schody, a także inne obiekty. Najważniejszym budynkiem jest ogromna piramida, którą chcą zobaczyć nurkowie z całego świata. O ruinach powstał nawet film w języku rosyjskim, w reżyserii Andrieja Makarevicha.
 4. Йонагуни
 5. Ogasawara - ta wyspa została odcięta od świata na kilka stuleci, dlatego powstał tu własny system ekologiczny. Jest pełen życia morskiego i roślin. W tych miejscach panuje bardzo ciepły klimat, a zatem wody przybrzeżne, dzięki którym nurkowanie może być długie i raczej głębokie. Kaszaloty żyją w pobliżu wyspy i można je nie tylko oglądać, ale także pływać z nimi. Najlepszym okresem jest okres od kwietnia do maja.
 6. Огасавара
 7. Izu Hanto - te wody są odpowiednie dla początkujących i profesjonalistów, ponieważ żyje tutaj ogromna liczba zwierząt morskich: ryby lwów, manta, dart, różne krewetki i rekiny młotowate. W odległości 30 metrów od wybrzeża znajdują się zatopione statki.
 8. Идзу Ханто
 9. Izu Shoto to prawdziwy podwodny raj dla nurków. Dwa razy w roku, w czerwcu i październiku, odbywa się tu festiwal nurkowy. Ludzie przyjeżdżają tutaj w tym czasie, aby wspólnie nurkować i odkrywać bogate tropikalne wody z rafami koralowymi zamieszkanymi przez kolorowe ryby i żółwie.
 10. Идзу Шото
 11. Hokkaido - to północna część Japonii nadaje się dla miłośników lodowych wód. Lepiej przyjść tutaj dla doświadczonych nurków, a początkujący muszą przejść szkolenie. Te miejsca są bogate w niezwykłą morską naturę.
 12. Хоккайдо
 13. Kamiyami - wyspa, która jest częścią Tiibisi. Obszar wodny jest bogaty w różnorodną przyrodę. Wykonując 2-3 nurkowania z rzędu, turyści mogą zobaczyć zupełnie inne krajobrazy. Tutaj na głębokości 20 m zobaczycie spektakl palmowych koralowców, formacji skalnych i piaszczystych rzek, a pod kamieniami znajdują się rekiny rafowe. Na wodach przybrzeżnych łatwo się zgubić, nawet doświadczeni przewodnicy często wznoszą się na powierzchnię, aby nawigować po położeniu statku.
 14. Камиями
 15. Nagannu - ta wyspa otoczona jest dużą laguną, za którą znajdują się rafy koralowe. Za nimi zaczyna się klif o głębokości około 60 m. Przepływ tutaj jest umiarkowany, co pozwala nurkom dryfować. W tym obszarze można znaleźć szkoły ryb cez i dużych żółwi.
 16. Наганну
 17. Kuef - idealne miejsce dla początkujących, ponieważ prąd nie jest silny, woda jest czysta, a głębokość nieistotna.
 18. Куэф
 19. Kuro jest pustynną wyspą, po północnej stronie której znajduje się miejsce do nurkowania "Twin Stones". Tutaj są 2 skały, prawie całkowicie ukryte przez wodę, a pomiędzy nimi tworzy silny prąd. Miejsca te są zamieszkane przez orzełki, gigantyczne dzioby przepiórki i tysiące innych ryb. Lepiej przyjść tutaj do profesjonalistów, ponieważ podczas przypływu i odpływu zanurzenie jest dość skomplikowane.
 20. Куро
 21. Sunabe to tętniące życiem centrum nurkowe. Nurkowie zwykle nurkują na głębokość 18 m, gdzie można zobaczyć ślimaki nagoskrzelne, żółcienie, krewetki, kraby anemonowe, rurkowate robaki i różne tropikalne ryby. Występują tu także twarde i miękkie koralowce, które wyglądają jak jasne, kolorowe pola.
 22. Сунабэ
 23. Onna Village to popularne miejsce wśród profesjonalistów znanych z licznych miejsc do nurkowania. Wody morskie nadają się do nurkowania z rurką. Oto słynna niebieska jaskinia.
 24. Онна Вилладж
 25. Motobu - obszar przybrzeżny ma malowniczy podwodny krajobraz. Najbardziej popularnym miejscem jest Gorilla Rock, położony w cichej zamkniętej zatoce i idealny na wietrzną pogodę. Dno morskie pokryte jest białym piaskiem, zamieszkałym przez barwena, pstra i inne tropikalne ryby.
 26. Мотобу
 27. Atol Rukan jest wyspą na Morzu Wschodniochińskim. Nurkowanie oferowane jest w płytkiej wodzie z rafą lub głębokim klifie z dość silnym kursem. Wydaje się, że koralowa ściana jest nieskończona, ze stadami błękitnego cesja, tuńczykiem i morskim wachlarzem.
 28. Атолл Рукан
 29. Hado - jest duża ryba, na przykład Napoleon, a także żółwie morskie. Obszar ten słynie z podwodnego tunelu, którego długość sięga 30 m, z bardzo dynamiczną powierzchnią.
 30. Хэдо
 31. Kananzee to kopulasty tunel koralowy o średnicy do 15 m. Wody te są popularne wśród miłośników roślinności morskiej.
 32. Кананзеки
 33. Taketomi - tutaj gorące dno o temperaturze + 48 ° C bije od dołu, dzięki czemu w tym obszarze rosły rozgałęzione korale. Osiągają 2 m wysokości. W głębinach morskich występują stada gobii, węży morskich, pomarańczowych szczeniąt, czasami pojawiają się manti.
Такетоми

Funkcje nurkowania w Japonii

Najlepiej obserwować małe zwierzęta morskie podczas tarła, które występują głównie latem. Ale humbaki i rekiny często można zobaczyć w zimie.

Jeśli chcesz spojrzeć na te ssaki morskie, takie nurkowania należy zamówić z góry. Podczas wycieczki Wszyscy turyści są zobowiązani do przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i muszą wyraźnie przestrzegać poleceń instruktora.

Podczas nurkowania w Japonii możesz robić zdjęcia, które zachwycą wszystkich Twoich znajomych kolorowymi.

Дайвинг с китовыми акулами