czy można chodzić z dzieckiem z przeziębieniem Każda matka, która ma małe dziecko, co najmniej raz w roku, ma do czynienia z katarem i uczuciem zatkanego nosa u dziecka. Takiemu złemu samopoczuciu mogą towarzyszyć inne oznaki choroby i może tylko martwić dziecko. Niemal wszystkie matki są zainteresowane tym, czy można spacerować z dzieckiem, a zwłaszcza z dzieckiem, z przeziębieniem i czy spacer nie zaszkodzi dziecku. Spróbujmy zrozumieć ten problem.

Czy można chodzić, jeśli dziecko ma smarki?

Katar sam w sobie nie jest przeciwwskazaniem do znalezienia dziecka na ulicy. Ponadto, w niektórych przypadkach spacer może być przydatny dla zdrowia dzieci. Jeśli masz wątpliwości, czy warto chodzić z dzieckiem w przypadku przeziębienia, konieczne jest ustalenie przyczyny niedyspozycji, a także zwrócenie uwagi na ogólny stan zdrowia dziecka.

Jeśli smoczek dziecka pojawia się tylko wiosną i latem, w wyniku uczulenia na pyłki, należy go zażyć przed wyjściem w tym okresie. leki przeciwhistaminowe na przykład Fenistil lub Zyrtec. W przeciwnym razie możesz tylko pogorszyć sytuację. Wręcz przeciwnie, jeśli przyczyną kataru była reakcja na sierść zwierząt, kurz, farbę lub inne zapachy w mieszkaniu, spacer może być bardzo ważny dla dziecka.

W większości przypadków katar pojawia się, gdy przeziębienie. W takiej sytuacji możesz chodzić z dzieckiem tylko wtedy, gdy temperatura jego ciała nie przekracza 37,5 stopnia, a on czuje się raczej dobrze. Ponadto podczas spaceru należy przestrzegać kilku przydatnych zaleceń.

Zasady chodzą z zimnem

Aby nie szkodzić zdrowiu okruchów, konieczne jest przestrzeganie następujących zaleceń:

  1. Najważniejsza zasada - nie ubieraj dziecka zbyt ciepło. Wiele matek i babć, jeśli twoje dziecko jest przeziębione, załóż od razu ciepłe ubranie. Nie zapominaj, że przegrzanie jest o wiele bardziej niebezpieczne dla organizmu dziecka niż hipotermia.
  2. chodzić z dzieckiem z zimnem Zanim wyjdziesz na zewnątrz, nos dziecka musi być dobrze wyczyszczony, szczególnie w zimie. Jeśli dziecko jest za małe, należy to zrobić aspirator.
  3. Czas trwania spaceru w ciepłą i spokojną pogodę nie powinien przekraczać 40 minut, na mrozie i przy wietrze nie może być więcej niż 15-20 minut na zewnątrz.
  4. Ponadto nie powinieneś nawet wychodzić na deszcz. Jeśli dziecko się zamoczy, jego stan może się znacznie pogorszyć, a wiele nieprzyjemnych objawów zostanie dodanych do zimna.