Każdy wie, że spacery w każdą pogodę są bardzo przydatne dla dziecka. Co jednak, jeśli dziecko zachoruje i ma gorączkę? - Czy można chodzić z wysoką temperaturą?

Wszystko zależy od tego, jak wysoko.

Kiedy możesz iść z dzieckiem?

Możesz chodzić, jeśli temperatura dziecka jest poniżej 37,5, nawet jeśli dziecko kaszle i ma katar. W przypadku różnych chorób oskrzelowo-płucnych częste przebywanie na świeżym powietrzu jest nie tylko szkodliwe, ale jest użyteczne, ponieważ w tym przypadku dziecko otrzymuje pełną wentylację płuc, co jest niezbędne do jego wyzdrowienia. Jeśli podczas spaceru u dziecka kaszel rośnie, staje się mokry, znak ten nie powinien w żadnym wypadku być uważany za potrzebę powrotu do domu. Ten kaszel oznacza, że ​​chód działa pozytywnie, oskrzela i płuca dziecka są oczyszczone ze zgromadzonego w nich śluzu.

Kiedy nie można chodzić z dzieckiem?

  1. Nie możesz wyjść, jeśli temperatura jest ujemna, a twoje dziecko z kolei ma wysoką temperaturę.
  2. Nie można wyjść na zewnątrz, jeśli na zewnątrz jest 40 stopniowe ciepło, a warunki w mieszkaniu są bardziej odpowiednie lub temperatura przekracza 35 stopni na zewnątrz i nie będzie możliwości ukrywania się przed palącym słońcem w cieniu.
  3. Nie możesz chodzić z dzieckiem, jeśli twoje dziecko ma alergię na kwitnienie różnych roślin, a na ulicy nie można uniknąć spotkania z nimi.

Kiedy mogę chodzić po temperaturze?

Jeśli dziecko miało ostrą infekcję wirusową układu oddechowego, nadal ma katar, kaszel, ale temperatura utrzymuje się poniżej 37,5 stopnia, spacery są nie tylko możliwe, ale także korzystne dla zdrowia dziecka. W ten sposób pokonuje wirusa, który wciąż atakuje dziecko.

Jak umieścić dziecko na ulicy Temperatura dziecka może być chodzona czy on ma trochę więcej gorączki?

Najważniejszym warunkiem nie jest przegrzanie. Wydaje się dorosłym, że najważniejszą rzeczą jest to, że nowo wyleczone dziecko nie nadmiernie się kurczy, dlatego często dziecko jest ubrane zbyt ciepło. W rezultacie dziecko ubrane nie na pogodę, ciężko się poci, a najlżejszy wietrzyk, który chłodzi jego mokre ubranie, powoduje to, czego się boją - hipotermię.

Podczas spaceru, nieustannie sprawdzaj, czy nie ma obroży dla dziecka, a jeśli zrobi się mokra, pora wrócić do domu i założyć łatwiejszy strój.

Czy możesz chodzić z dzieckiem w temperaturze? - Oczywiście, możesz, jeśli warunki w twoim mieszkaniu są gorsze niż na ulicy.