glista w leczeniu objawów u dzieci Glista to porażka ciała dziecka z wrzecionowatymi pasożytami, które mogą rosnąć do dość dużych rozmiarów. Najczęściej przyczyną tej choroby jest nieprzestrzeganie higieny osobistej, dlatego w większości przypadków zdiagnozowano ją u małych dzieci.

Znajdując pierwsze oznaki zakażenia dziecka glistą, tę chorobę należy natychmiast leczyć, ponieważ bez odpowiedniego leczenia pasożyty będą się dalej rozmnażać i będą znacznie trudniejsze do zniszczenia. Dlatego ważne jest, aby rodzice wiedzieli, jakie objawy można rozpoznać w przypadku jaszczurek u dzieci, i jakie leczenie jest potrzebne, aby pozbyć się tych nieprzyjemnych sąsiadów tak szybko, jak to możliwe.

Objawy ascaridozy u dzieci

Wchodząc w ciało dziecka, ascaris oddziałuje na kilka narządów naraz. W trakcie jego rozwoju w ciele dziecka pasożyt ten może powodować następujące objawy:

  1. Pierwszy lub migrujący etap choroby, gdy larwy ascarid wchodzą do płuc, charakteryzuje się pojawieniem się kaszlu i ciężkiego świszczącego oddechu u dziecka, a także różnych reakcji alergicznych, które często stanowią małą wysypkę na dłoniach i stopach. W tym samym czasie temperatura ciała dziecka prawie zawsze pozostaje w normalnym zakresie.
  2. Drugi etap - jelitowy - objawia się w postaci biegunki, zaparcia, wzdęć, odbijania, nudności, bólu i dyskomfortu w jamie brzusznej. Dziecko zaczyna schudnąć, jego odporność maleje. Często zakłócany przez nocny sen, podczas snu dochodzi do zgrzytania zębami. W ciężkich przypadkach choroba bez odpowiedniego leczenia może prowadzić do niedrożności jelit.

Schemat leczenia ascaridozy u dzieci

Choroba ta musi być leczona pod ścisłym nadzorem pediatry. Zazwyczaj w leczeniu ascaridosis u dzieci, lekarze przepisują takie leki przeciw robakom, jak Vermox, Decaris lub Arbotekt. Jeśli na etapie migracji wykryto chorobę, dodatkowo przepisuje się leki rozszerzające oskrzela. Jeśli ascaridozę wykryto tylko na etapie pasożytnictwa jelitowego, enterosorbenty, na przykład, aktywowany węgiel drzewny, Enterosgel lub Polysorb. niedokrwienie prinaki u dzieci

Ponadto, w leczeniu ascaridosis, dzieci są aktywnie przy użyciu środków ludowej. Użyj następujących przepisów, aby pozbyć się pasożytów:

  1. Głowę czosnku gotuje się w szklance mleka, aż będzie miękka, chłodna, odcedzić i pozostawić bulion na noc. Następnego dnia dziecko powinno wykonać lewatywę z tym związkiem.
  2. Weź cebulę, obierz ją i drobno posiekaj, a następnie zalej szklanką stromej wrzącej wody. Pozostaw tę mieszaninę do zaparzenia przez 12 godzin, a następnie podawaj dziecku 100 ml dziennie przez 4-5 dni.