Wśród skutecznych leków przeciw pasożytniczym, Vermox i Dekaris są szczególnie popularne ze względu na ich szybkie i silne działanie. Jedyną trudnością jest wybór odpowiedniego leku w każdym przypadku.

Co jest bardziej skuteczne - Decaris lub Vermox?

Pomimo faktu, że oba leki są zaprojektowane, aby pozbyć się pasożytów w jelicie, mają różne substancje czynne, a tym samym spektrum działania.

W ramach Dekaris - lewamisole, który jest najbardziej skuteczny przeciwko ascaris. Substancja ta powoduje paraliż w układzie nerwowo-mięśniowym nicieni (okrągłe robaki), a także zaburza normalny przebieg ich mechanizmów i procesów bioenergetycznych. Co więcej, Dekaris ma pewne działanie immunostymulujące na organizm ludzki.

Substancją czynną Vermox jest mebendazol, który hamuje metabolizm i tworzenie glukozy w komórkach przewodu pokarmowego. Lek ten jest skuteczny przeciwko prawie wszystkim robaki ale ma największy wpływ na bąkle i pinwormy.

Tak więc, zastanawiając się, czy Dekaris lub Vermox jest tym, który jest lepszy, należy zwrócić uwagę na rodzaj robaków, które spowodowały chorobę. W praktyce medycznej zaleca się kompleksowe leczenie obu preparatów.

Dekaris i Vermox - jak wziąć?

Naturalnie jednoczesne stosowanie omawianych leków jest niedopuszczalne, ponieważ może powodować wiele niepożądanych skutków ubocznych i znacznie uszkadzać narządy trawienne. Ponadto oba leki prowokują reakcje alergiczne . Dlatego też Vermox jest zwykle mianowany po Decaris, co pozwala wyeliminować robaki wszelkiego rodzaju z ciała o najmniejszym ryzyku.

Decaris i Vermox - system odbioru (dla dorosłych):

  1. W pierwszym dniu leczenia, weź 150 mg Decaris wieczorem, przed snem.
  2. Następnego dnia rano weź 200 mg (2 tabletki) Vermox. Dokładnie ta sama dawka do picia w porze lunchu i wieczorem przez trzy dni.
  3. Decaris Vermox
  4. Powtórz kurs w ciągu około tygodnia.

Podczas leczenia dzieci konieczne jest zmniejszenie dawki. Dekaris przyjmował w dawce 50 mg substancji czynnej na każde 10 kg masy ciała dziecka. Pojedyncza dawka Vermox jest ograniczona do 100 mg.

Należy zauważyć, że powyższy schemat leczenia helmintoza jest odpowiedni dla przypadków ciężkiej infekcji, a także intensywnego namnażania pasożytów. W innych sytuacjach zaleca się stosowanie Decaris i Vermox raz, z przerwą kilku dni, zwykle 6-7 dni.