Każda matka wie, że można uniknąć depresji pieluchowej u papieża u noworodka, utrzymując tę ​​irytującą część ciała w suchości i czystości. Jednak nie zawsze możliwe jest zapobieganie zaczerwienieniu u noworodka, nawet jeśli jednorazowe pieluszki zmieniają się co dwie godziny lub zaraz po tym, jak dziecko zaczepiło.

Jak uniknąć podrażnień?

Najbardziej efektywnym, a zarazem absolutnie naturalnym i niedrogim środkiem jest powietrze. Pozwól dziecku częściej brać kąpiel powietrzną bez pieluchy i ubrań. Jeszcze lepiej jest urządzić kąpiel tak, aby kapłan dziecka był wystawiony na działanie promieni słonecznych. Jednak ta procedura nie powinna trwać dłużej niż 10 minut, aby uniknąć oparzeń termicznych. W zimnej porze można okruszcować przy oknie, w którym świeci słońce. Pomimo bariery w postaci szkła, dostateczna ilość promieni ultrafioletowych pada na skórę, która w rozsądnych ilościach pomaga zapobiegać wysypkom u noworodka u kapłana lub wysuszyć istniejące podrażnienia, wysypki i pryszcze.

Jedną z przyczyn kłującego gorąca u delikatnego kapłana u noworodków jest nadmierne owinięcie. Skóra pod jednorazową pieluszką może się pocić w takim przypadku, a wilgoć połączona z ciepłem niekorzystnie wpływa na stan skóry.

Wybór pieluchy w prawo

W przeciwieństwie do oburzenia babć, nowoczesne pieluchy są o wiele skuteczniejsze w radzeniu sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry niż wkładki z gazy, pieluchy i ceraty. W nich mocz i kał nie są łączone, a jeśli dziecko jest zapakowane w zwykłą pieluchę, wynikiem reakcji kału będą silne podrażnienia.

Aby dziecko w pielusze było nie tylko suche, ale także bardzo wygodne, powinno być wybrane dokładnie według wielkości (wagi) okruchów. Chęć zaoszczędzenia na używaniu pieluszek o większym stopniu wchłaniania, a więc i wielkości, spowoduje pocieranie fałdami i elastycznymi taśmami. Idealnie, pieluszka powinna być ciasna, ale bez ucisku wokół ciała dziecka, nie powinna być grubymi fałdami. podrażnienie u podstawy noworodka

Alergiczna wysypka

Wyeliminowanie przyczyny alergii za pomocą pieluchy nie powiedzie się, ale ten higieniczny produkt może mieć pozytywny wpływ na skórę. Jeśli alergia na księdza u noworodka objawia się wysypką, zaczerwienieniem, swędzeniem i wysypką pieluszkową, wówczas przed użyciem pieluszki należy nasmarować skórę specjalnym kremem (sudokrem, bepanten dla noworodków ). Jego najlepszy film nie pozwoli skórze dotknąć kału okruchów.

Warto zauważyć, że zaczerwienienie, które nie ustępuje przez długi czas, wymaga leczenia, dlatego konieczna jest wizyta u pediatry.