Przez wiele stuleci istnienia ludzkiej cywilizacji metale szlachetne pozostały główną miarą i gwarancją stabilności. Inwestycje w złoto były gwarantem bezpieczeństwa i wzrostu kapitału.

Inwestowanie w metale szlachetne

Zobaczmy, jak opłacalne jest inwestowanie pieniędzy w złoto, kiedy rynek finansowy w naszym kraju i na świecie jest tak niestabilny.

Oczywiście inwestowanie w metale, aw szczególności w złoto, ma swoje zalety. Po pierwsze, fluktuacje jego wartości są raczej niewielkie w porównaniu z innymi obiektami inwestycyjnymi: walutą, ropą, papierami wartościowymi itp.

Przez długi czas złoto stale rosła w cenie. Jednak po przyjęciu Ustawy Dodda-Franka w USA latem 2010 roku sytuacja uległa zmianie. Dzisiaj nabycie metali szlachetnych jest korzystne tylko dla zachowania kapitału, a nie dla dochodu.

Inwestycja w złote monety

Obecnie banki aktywnie promują sprzedaż złotych monet. Monety takie nie uczestniczą w obiegu pieniężnym, są kolekcjonowalne i są przechowywane w przezroczystych kapsułach, których nie zaleca się od nich pobierać. Złoto jest miękkim metalem, a każda nawet najbardziej mikroskopijna rysa może znacząco wpłynąć na wartość monety, gdy jest sprzedawana.

Inwestycje w metale i monety z nich są rozsądnie planowane w okresie stabilizacji na rynku, ponieważ w czasie kryzysu złoto jest zazwyczaj bardziej opłacalne niż sprzedaż. Ale tutaj warto zauważyć, że inwestowanie wszystkich swoich aktywów w złoto jest nierozsądne.

Inwestycje Gold Bullion

Jedną z najbardziej prostych i opłacalnych opcji inwestowania pieniędzy w metale szlachetne jest zakup sztabek złota. Wybierając bank, w którym planujesz kupić bary, upewnij się, że nie tylko sprzedaje, ale także kupuje cenny metal. W przeciwnym razie będziesz zmuszony do ponoszenia dodatkowych kosztów podczas przenoszenia wlewków do organizacji, która je kupuje, a także do badania autentyczności i jakości szlachetnego metalu.

Większość banków oferuje obecnie także inwestowanie w metale szlachetne poprzez otwarcie bezosobowego konta metalowego. inwestycja w złote monety W tym przypadku, kupując złoto, srebro, platynę, itp. Metale szlachetne, dostajesz w swoje ręce kontrakt na otwarcie konta. Dzięki temu możesz uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przechowywaniem, transportem i sprzedażą swoich aktywów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że tego typu inwestycja nie podlega ubezpieczeniu depozytowemu, dlatego warto bardzo ostrożnie podchodzić do kwestii sprawdzenia wiarygodności banku, z którym zamierza Pan współpracować.

Nawet jeśli nie jesteś już nowym finansownikiem i przepływem środków pieniężnych, wcześniej inwestycje w złocie i srebrze, koniecznie zapoznaj się z sytuacją na rynku i na świecie, a także z prognozami na następny okres.