Z reguły najciekawsze książki o psychologii to te, które ukazują pewną stronę ludzkiej osobowości, uczą nas osiągania celów, doskonalenia umiejętności w każdej dziedzinie. Oferujemy listę ciekawych książek na temat psychologii, które z pewnością wpłyną na twój światopogląd i jakość życia.

 1. "Przestań myśleć! Działaj! »Robert Anthony
 2. Wiele osób rozumie wszystko doskonale, ale przejście od teorii do praktyki przez cały czas przeszkadza im. Ta książka opisuje wszystkie niezbędne działania, które pozwalają ci być skuteczną, aktywną i odnoszącą sukcesy osobą. Wiedząc nie tylko o zakład cele , ale aby przejść do nich, możesz osiągnąć wszystko, cokolwiek chcesz.

 3. "Język konwersacji" Alana i Barbary Pease
 4. To świetny poradnik dla tych, którzy starają się odkryć wszystkie tajemnice języka migowego i nauczyć się dosłownie rozumieć rozmówcę bez słów. Ponadto dowiesz się wielu interesujących rzeczy na temat najczęstszych wypowiedzi osoby i jak sprawić, by była ona skuteczna i użyteczna pod każdym względem.

 5. "Jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi" Dale Carnegie
 6. Jest to najpopularniejsza książka słynnego amerykańskiego psychologa, w której dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat słabych miejsc ludzi, z których można łatwo dopasować się do każdej firmy. Ta książka zawiera wiele interesujących przykładów życia i oferuje konkretne rozwiązania problemów.

 7. "Język migowy, język miłości" D. Givens
 8. To interesująca książka o psychologii związków, dzięki której poznajesz mądrości niewerbalnej komunikacji, dzięki której ludzie otrzymują najwięcej informacji o otaczającym świecie. W wyniku lektury nauczysz się, jak przyciągać uwagę osoby, którą lubisz, zachowywać się poprawnie podczas rozwijania relacji i być prawdziwym mistrzem uwodzenia!

 9. "Psychologia wpływu. Przekonaj. Affect Broń się »Robert Cialdini
 10. Ta książka jest słusznie uważana za jedną z najlepszych w swoim rodzaju. Nie olśniewa złożonymi fachowymi terminami, jest pisana łatwo, żywo i ciekawie, a co najważniejsze - porady, które daje, naprawdę działają. Ta praca pomogła ogromnej liczbie osób, ponieważ książka sprzedała się w milionach egzemplarzy.

 11. "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" Dale Carnegie
 12. To największe dzieło znanego amerykańskiego psychologa, który odkrywa proste sposoby życia w harmonii z samym sobą i światem. Ta książka obróciła miliony istnień i ułatwia pokonanie wszelkich trudności i przeszkód szczęśliwie .

 13. "Psychologia manipulacji. Od lalki do lalkarzy "V. Shapar
 14. Autor jest przekonany, że współczesna osoba spędza zbyt wiele czasu w różnych sprawach i w żaden sposób nie może poświęcić mu właściwej uwagi. Po przeczytaniu tej pracy nauczysz się mówić "nie" mocno i żyć tak, jak chcesz, a nie jak inni ludzie od ciebie żądają. Po przeczytaniu możesz łatwo wyróżnić najciekawsze książki o psychologii tych ludzi, którzy chcą manipulować tobą i nie pozwól im.

 15. "Rodzaje ludzi i biznesu" Kreger Otto
 16. Ta książka jest niezbędna dla początkującego i odnoszącego sukcesy biznesmena, a także dla tych, którzy dopiero planują rozpocząć własną działalność. W każdym z tych przypadków bardzo ważne jest zrozumienie ludzi, umiejętność zarządzania personelem, postrzegania ludzi i osoby oraz pracowników firmy.

Interesujące książki o psychologii dla każdej osoby mogą przynieść nie tylko kilka godzin przyjemnej lektury, ale także prawdziwą korzyść dla życia, która rozwiąże problemy życiowe i będzie bardziej skuteczna. Regularnie czytając, rozwijasz i otrzymujesz wiele bonusów życiowych.