W rzeczywistości nazwa wybrana dla tego stanu umysłu i duszy jest wyraźnie niewłaściwa. Przeciwnie, słowo może być i ujawnia istotę problemu jest idealna, ale osoba doświadcza kryzys 30 lat jest już trudne. I na pewno, co najmniej, chce usłyszeć diagnozę "kryzysu".

Prawdę mówiąc, nasze życie jest pełne kryzysów. Pierwszy, którego doświadczamy w wieku 3 lat, a następnie w okresie dojrzewania. Potem pojawia się "kryzys ambicji" - w wieku około 22 lat, prowadzący nas ścieżką profesjonalnej realizacji. Kryzys pierwszej dojrzałości - do 30 lat, a potem słynny kryzys wieku średniego - od 30 do 40 lat. Uwierz mi, jeśli przeszedłeś przez wiele kryzysów od dzieciństwa, na pewno zrozumiesz, jak przezwyciężyć kryzys 30 lat.

Stereotypy lub mity na temat kryzysu wieku średniego

Symptomy kryzysu od 30 lat wiążą się z dwoma stereotypami. Pierwszy - kryzys wieku średniego dotyczy tylko mężczyzn. Po drugie, dla kobiet kryzys jest uświadomieniem sobie, że starość jest na piętach, a dla mężczyzn niespełnione aspiracje młodzieży. W rzeczywistości przejawy i powody, które prowadzą nas do kryzysu, są czysto indywidualne i nie nadają się do ścisłej klasyfikacji.

Objawy

W psychologii można znaleźć najbardziej typowe objawy kryzysu od 30 lat:

 • nietrwałość w związkach;
 • częsta zmiana pracy i rodzaju aktywności, hobby i hobby;
 • kardynalne i ostre wahania nastrojów;
 • wybuchy przemocy;
 • depresja;
 • nuda;
 • lęk;
 • poczucie zaniedbywania samego siebie, brak szacunku dla osoby;
 • pragnienie zmiany we wszystkim, od stóp do głów.

Oddzielnie, wszystkie te symptomy mogą mówić o różnych problemach naszych jasnych głów, ale w sumie - tak, to jest kryzys.

Złoty wiek czy kryzys?

Jeśli się uspokoisz i zrozumiesz siebie, każdy, kto przeżywa kryzys, zrozumie, że istnieje ponowne przemyślenie celów na podstawie już nabytego doświadczenia życiowego. W tym wieku, z powodu kryzysu, liczba naszych cech mentalnych staje się jakością osobowości.

Kryzys został stworzony, aby osoba nadal się rozwijała, motywuje do nowych osiągnięć, prób i pozostawia nam dwie możliwości - albo będziemy teraz żyć cały czas "w kryzysie", albo zrobimy samodoskonalenie.

Psychologia wieku "specjalizuje się" w kryzysie 30 lat. Według badań i uzyskanych danych, u kobiet kryzysy tego wieku podzielono na dwie niejasne kategorie:

 1. Kariery, które dorastały do ​​30 lat kryzys 30-letniej psychologii zawodowo i finansowo, popadają w udrękę, ponieważ nie zrealizowali sfery "rodziny, dzieci, domu". Fanatycznie i nagle chcą otoczyć dzieci.
 2. Gospodynie domowe, które w wieku 20 lat zaczęły od tego, że się pobrały, urodziły się i urodziły przygnębienie ponieważ czują niezrealizowany potencjał. Wydaje im się, że ludzie wokół nich nie szanują ich, są uważani za manekiny.

Wyjdź - kontynuuj swoje pragnienia. Karierowicz pomoże urodzić dziecko, a gospodyni domowej pomoże profesjonalne hobby, praca lub ukończenie studiów.