Początek kolejnej rundy w wieku każdej osoby może "dać" współlokatorowi, który jest mało szczęśliwy, i nazywa się on wiekiem kryzys . Co więcej, przez całe życie może być ich kilka.

Kryzys wieku osobowości

Główną cechą każdego kryzysu tego rodzaju są zmiany psychiczne. Główne powody, dla których je doświadczasz, to zmiany w sytuacjach społecznych, do których jesteś przyzwyczajony do codziennych spotkań. Ponadto pojawia się, gdy, choć nieświadomie, dokonujesz przeglądu istniejących ról społecznych (pojawienie się dodatkowych obowiązków, zmiana stanu cywilnego, nowego statusu społecznego itp.)

Często przyczyną powstawania kryzysów związanych z wiekiem w życiu człowieka jest dysonans poznawczy (czego nie można osiągnąć w wyniku braku niezbędnych do tego okazji).

Najbardziej zaskakujące jest to, że jeśli kobieta angażuje się w to, co typowe dla mężczyzn (sprawy biznesowe, polityczne), kryzysy związane z wiekiem będą miały wiele wspólnego z mężczyznami. Przy okazji, bo te ostatnie są charakterystyczne:

  • weryfikacja istotnych wartości;
  • częste zmiany w karierze i życiu.

Kryzysy wieku u kobiet

  1. W wieku 20 lat, a może kilka lat wcześniej, doświadczasz kryzysu, który ma bezpośredni związek z przejściem człowieka w dorosłość. W wyniku tego, po chwili pojawia się wiele trudności: poszukiwanie pracy odrębnej od rodziców mieszkania nie jest wykluczone i poszukiwanie potencjalnego męża. Warto zauważyć, że pozytywny w tym okresie życia jest to, że kryzys jest tolerowany łagodnie, ponieważ młoda dusza jest pełna marzeń, iluzji, a czasem młodzieńczego maksymalizmu.
  2. Kryzys 30 lat u kobiet charakteryzuje się tym, że podsumowuje się pierwsze wyniki. Podobnie jak 10 lat temu, nie zawsze wydaje ci się, że ci się uda, całe życie jest przed nami itd. Jakkolwiek może to zabrzmieć dziwnie, ale niezależnie od tego, czy żyjesz swoim wymarzonym życiem, czy nie, będziesz niezadowolony z wyników.
  3. 40 lat to kryzys w średnim wieku, który często wywołuje depresję. W przeciwieństwie do mężczyzn, płeć piękna jest dla niego bardziej bolesna, w wyniku czego cierpią na tym bliskie relacje. Głównym problemem dla kobiet jest wygląd. Co więcej, jeśli przed upływem tych lat kobieta dała z siebie wszystko, aby zbudować karierę, w wieku 40 lat niewielu ludzi udaje się pochwalić szczęśliwą, pełnoprawną rodziną.
  4. W wieku 50 lat wielu osiąga stabilność emocjonalną, ale cierpi z powodu myśli zbliżania się do starości. Psycholodzy radzą w tym przypadku, aby zajęli się tak wieloma różnymi przypadkami, jak to tylko możliwe. Co więcej, jeśli do tej pory nie miałeś szczęścia w życiu osobistym, nie powinieneś go przekreślać. kryzysy związane z wiekiem kobiet

Kryzysy wieku u mężczyzn

  1. Kryzys 21-23 lat wiąże się z celami życiowymi, które nie zawsze są porównywalne z dostępnymi możliwościami. Ponadto młody człowiek stara się udowodnić sobie i innym, że jest samowystarczalny.
  2. 28-30 lat - okres przejścia do dojrzałego etapu życia. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że wszystko, o czym marzył 10 lat temu, raczej nie odniesie sukcesu. Nie jest wykluczone, że szuka seksualnej gratyfikacji po stronie, aby wprowadzić różnorodność do codziennego życia.
  3. 38-40 lat przynoszą mężczyźnie świadomość straszna myśl o zbliżającej się starości. Mężczyzna chce zawsze być zajęty swoimi ulubionymi rzeczami. Istnieją również zaburzenia hormonalne, które są związane z testosteronem. Może to powodować problemy w życiu intymnym jego rodziny. W tym okresie mężczyźni, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują rady tych, którzy kochają swoje żony.