Mówią, że wiek trzydziestki to najlepszy czas w życiu kobiety, ponieważ jej wygląd jest taki sam jak w wieku dwudziestu lat i jest o wiele więcej mózgów. Jednak wiele kobiet po trzydziestce zdarza się kryzys , ponieważ nie wszystkim udało się osiągnąć to, czego chcieli i musieli zadowolić się tym, co jest. Jak się pokazuje - w tym artykule.

Objawy kryzysu od 30 lat u kobiet

Należą do nich:

  1. Ponowne przemyślenie znaczenia przeszłych osiągnięć. Często zdarza się, że w pogoni za pieniędzmi i rozwojem kariery człowiek nie dostrzega, jak zmienia się jego świat duchowy, i realizując to, dramatycznie zmienia swoje życie, odrzucając sześciocyfrową opłatę na rzecz czegoś innego - rodziny, życia w kolanach natury, itp. .
  2. Żal za straconymi szansami. Kryzys kobiet i mężczyzn przejawia się w tym, że mężczyzna zaczyna żałować, że mógł, ale nie miał czasu, itp. Każdy od czasu do czasu myśli, co by się stało, gdyby ...?
  3. Niezadowolenie z siebie. Dotyczy to nie tylko odbicia w lustrze i chorób, które już zaczęły się ujawniać, ale także ich zachowania. Są wątpliwości co do ich umiejętności, które wcześniej wydawały się idealne. Na przykład kobieta, która ubierała się ze smakiem i potrafiła aplikować makijaż , zaczyna wątpić, że udaje mu się podążać za modą.
  4. Kryzys trzydziestoletni u kobiet manifestuje się ozobochennost ich sytuacji finansowej. Jeśli młodzi ludzie nie zastanawiają się nad tym i właściwie nie dbają o swoich rodziców, to po prostu nie można oczekiwać, że im pomoże, ponieważ muszą nie tylko zapewnić sobie, ale także pomóc im.
  5. Pretensjonalność dla innych. Kryzys przejawia się w niezadowoleniu z relacji z mężem, dziećmi, przyjaciółmi. Ci drudzy często okazują się tymi, dla których sami się poddają, dzieci nie usprawiedliwiają swoich nadziei, tak jak mąż. Wydaje się kobiecie, że jej młode lata odchodzą i zmieniają coś w jej życiu późno, chociaż wyraźnie czuje potrzebę zmiany. Na tym etapie wiele osób się rozwiewa, tworzy nowe relacje, zmienia pracę itp.
  6. Zazdrość. Każdy kryzys wiekowy kobiet polega na porównywaniu się z rówieśnikami i częściej niż na własną korzyść. Kobieta jest zazdrosna o bardziej udaną koleżankę z klasy, która ma wszystko, o czym marzy, podczas gdy ona sama nie ma jej wcale.
  7. Apatia i niechęć do robienia wszystkiego, co kiedyś dawało radość - spotkania z przyjaciółmi, chodzenie do klubów, kawiarni, kin, teatrów itp. Wydaje się, że życie minęło i nic dobrego i nowego w nim nie zniknie.