Wskaźnikiem solidności organizacji są nie tylko produkty wysokiej jakości, ale także design w jednolitym stylu dokumentów, nazwisk, a nawet odznak pracowników. Jest to świadectwo profesjonalizmu zespołu i wysokiego poziomu uznania. Ten styl korporacyjny nazywany był "tożsamością", po angielsku "tożsamością".

Czym jest "tożsamość"?

Tożsamość to tworzenie specjalnych obrazów zgodnych ze strategią i pomysłami firmy, podnoszących reputację i status marki. Pojęcie tego pojęcia obejmuje kilka aspektów:

 1. System rozpoznawania.
 2. Zestaw specjalnych technik w technicznym i artystycznym projekcie, które tworzą oryginalny obraz.
 3. Wizualna podstawa biznesu.
 4. Zestaw linii, kształtów i symboli, które są w jednej spójnej teksturze.

Jego głównym celem jest odróżnienie firmy od ogólnej listy z powodu jasnych obrazów, które zapewnią rozpoznanie znaku handlowego. Bardzo ważną rolę odgrywa projektowanie tożsamości - oryginalne niuanse obrazu, forma i sposób wyrażania marki. Komponenty:

 1. Logo - malowany znak.
 2. Identyfikacja wizualna to obraz wizualny.
 3. Brandbook - zarządzanie pracą z tym stylem.

Czym jest "tożsamość korporacyjna tożsamości"?

Identyfikacja wizualna tworzy pojedynczą serię wizualną, która natychmiast koreluje z właściwą firmą, typowym przykładem jest jabłko Apple. Termin "korporacyjny" oznacza duży wieloaspektowy obiekt, który zapewnia wyższą jakość zakwaterowania, spośród partnerów handlowych i przemysłowych obecnego społeczeństwa. Często ta koncepcja jest postrzegana jako zestaw wizualnych i werbalnych niezmiennych koncepcji, które zapewniają ogólny obraz percepcji marki, jej produktów i usług.

Oprócz głównych komponentów tożsamość korporacyjna obejmuje również dodatkowe aspekty korporacyjne, które odróżniają firmę od ogólnej serii:

 • kultura;
 • filozofia;
 • zachowanie.
tożsamość korporacyjna

Tożsamość i identyfikacja wizualna - jaka jest różnica?

Wiele osób nazywa tożsamość synonimem tożsamości korporacyjnej, ale tak nie jest. Pojęcie "tożsamości" jest znacznie szersze, jest odbiciem wizji, wartości i celów firmy na jednym obrazie. Podstawą tego wizerunku jest sposób, w jaki przedsiębiorstwo widzi swoją działalność. Tożsamość identyfikacji wizualnej jest rozbudowywana, biorąc pod uwagę nie tylko specyfikę firmy, ale także zgodność skali kolorów.

Jaka jest różnica między tożsamością a tożsamością firmy? Identyfikacja wizualna to wizualna otoczka tożsamości, jej ucieleśnienie w praktyce. Logo jest przykładem tożsamości, a zasady stosowania go do formy i dokumentacji są już stylem korporacyjnym. Jest on przedstawiony w dokumencie - książka marki, która jest rozwijana równolegle z logo i innymi elementami: pamiątkami z makiet, aspektami kolorystycznymi.

Tożsamość i branding

Wiele osób myli również koncepcje branding i tożsamości, chociaż różnią się znacząco:

 1. Branding - wizerunek firmy, opinia konsumentów o firmie, proces kształtowania tego wizerunku.
 2. Tożsamość to zestaw narzędzi, które tworzą obraz: stylistyka, kształty, kolor.

Identyfikacja firmy stara się odróżnić markę między innymi, aby ludzie mogli natychmiast rozpoznać firmę za pomocą logo. Opiera się na dokumencie zwanym "wytyczną", który określa opcje wykorzystania atrybutów marki na nośnikach reklamowych. Przykłady pomyślnego i nieudanego korzystania z tożsamości są podane tak, aby w przyszłości projektanci mogli uczyć się z punktów pozytywnych i negatywnych.

Rozwój tożsamości

Rozwój tożsamości to trudne zadanie, robią to specjalnie stworzone firmy. Marka to nazwa, wyjaśnienie tego, co robi firma, hasło i charakterystyczna koncepcja. Identyfikacja marki ma zapewnić harmonijność wszystkich elementów i pracować nad jednym pomysłem. Istnieje kilka zasad, które warto znać tym, którzy składają takie zamówienie:

 1. Obraz powinien być tworzony z uwzględnieniem specyfiki produktów.
 2. Logo i korporacyjne kolory powinny wspierać pomysł na biznes , aby pamiętać.
 3. Wszystkie materiały są wykonane w jednym stylu wizualnym.
 4. Obraz powinien kojarzyć się z nazwą firmy w postrzeganiu konsumentów.
rozwój tożsamości

Tożsamość - książki

Stworzenie tożsamości to zadanie dla profesjonalistów, ale mogą opanować tę pracę i pojedyncze firmy, które nie są w stanie zapłacić za projekt na dużą skalę. Aby pomóc takim specjalistom opublikować książki, które już wykazały wartość porady w praktyce:

 1. Pavel Rodkin. "Tożsamość. Tożsamość firmy.
 2. "Czcionka w tożsamości". Maria Kumova.
 3. Sergey Serov. "Grafika współczesnego znaku".
 4. Benoit Elbrunn. "Logo".