Jeśli jesteś utalentowanym pisarzem, a twoje prace czytają wszyscy ci bliscy, pewnego dnia wpadniesz na pomysł, że nadszedł twój czas i nadszedł czas, aby zacząć publikować swoją książkę. W naszych czasach istnieje kilka opcji, jak opublikować własną książkę, rozważymy je.

Jak opublikować książkę za darmo na koszt wydawcy?

Tradycyjnie w ten sposób rozwiązuje się kwestię napisania i publikacji książki. Tutaj głównym zadaniem jest stworzenie arcydzieła, które zrobi wrażenie na wydawcy i przekona go, że twoje stworzenie będzie popytem i przyniesie dochód.

Wszystko, co jest wymagane od autora, to stworzenie manuskryptu i wysłanie go do wydawców. Pozostaje tylko czekać na cud. Najłatwiej jest zgodzić się z wydawcą w takich przypadkach:

  • skandaliczny temat i dobra wydajność;
  • Twoja książka może zostać opublikowana w jednej z serii wydawnictwa (odnoszącej się do pytań o to, jak opublikować książkę dla dzieci, science fiction, powieść detektywistyczną, historię miłosną);
  • jesteś sławną osobą i masz własną publiczność;
  • Masz 30 000 $ na przeprowadzenie obszernej kampanii reklamowej dla swojej książki.

Jeśli umowa została zawarta, wydawnictwo wyda i sprzedaje twoją książkę, czyniąc cię popularnym autorem. Jednakże, jeśli jesteś początkującym autorem, twoja opłata będzie bardzo niska, aby przejść przez to trudne, a książka będzie publikowana przez bardzo długi czas.

Jak opublikować książkę na własny koszt?

Ta opcja nie jest zbyt popularna, chociaż w Europie i Ameryce przynosi dobre rezultaty. W naszym obszarze metoda ta napotyka na wiele trudności, chociaż istnieją pewne zalety. Na przykład dochód w tym przypadku będzie znacznie wyższy, nikt nie będzie dyktował ci własnych reguł, a książka zostanie wydana dość szybko. W tym samym czasie na początku będziesz potrzebować poważnych inwestycji i ogromnych wysiłków, aby sprzedać i sprzedać swoje książki.

Istnieją wydawnictwa, które oferują cały szereg usług na podstawie samizdatu, a co najważniejsze pomagają w promocji książki. Bardzo pożądane jest, aby z nimi pracować, ponieważ dość trudno jest sprzedać książkę początkującemu autorowi bez pomocy z zewnątrz.

Jak opublikować własny e-book?

Najłatwiejszym i niedrogim wydaje się wydanie książki w formie elektronicznej. Jeśli masz wpisany tekst w formie elektronicznej, możesz skontaktować się z wydawcą e-booków, w którym otrzymasz pomoc w stworzeniu okładki, tekst zostanie sprawdzony przez korektora, książka otrzyma pewną ochronę i, co najważniejsze, wszystkie niezbędne kody. W ten sposób możesz tanio wydać książkę. W zależności od wielkości będzie kosztować tylko 50-200 $. A jeśli sam podejmiesz wszystkie te działania, to uda ci się to zrobić za darmo. Uzyskaną kopię można sprzedać nieograniczoną liczbę razy za pośrednictwem różnych usług.

Ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy mają popularny zasób internetowy: witryna, blog, sieć społecznościowa . W końcu publikowanie i sprzedawanie książki to dwie różne rzeczy. Ponadto, ludzie nie są zbyt chętni, by płacić za literaturę elektroniczną, gdy wokół jest pełno wszystkiego, co można przeczytać za darmo.

Jak opublikować własną książkę: drukuj na żądanie

Ta metoda publikacji jest podobna do poprzedniej: książka istnieje w formie elektronicznej, opublikuj książkę na własny koszt ale gdy zamówienie pochodzi od kupującego, po tym jest drukowane i wysyłane do klienta. Dla początkującego autora ta metoda jest bardzo interesująca, ponieważ koszty są znacznie niższe, a wydawca jest zainteresowany sprzedażą twoich książek i ci pomoże.

W ten sposób książka jest wydawana bardzo szybko i przynosi spory zysk, wydawca nie kieruje pisarza w ramy. Ponadto nie ryzykujesz utraty pieniędzy, tak jakbyś próbował metody samizdat. Jednak w tym przypadku twoja książka nie będzie na półkach sklepowych, a to będzie kosztować stosunkowo dużo. Jeśli jednak chcesz podjąć wysiłek i zainwestować w reklamę swojej książki, to w tym przypadku z pewnością odniesiesz sukces.