Gdy praca wysuwa się na pierwszy plan dla osoby, przyćmiewając inne aspekty życia, jest to pierwsza oznaka syndromu pracoholika. Czasami takie okresy zdarzają się i są nawet użyteczne, na przykład, jeśli dana osoba próbuje odciągnąć uwagę przygnębiony . Jednak co roku stosunek do pracoholizmu staje się coraz bardziej negatywny. Nic dziwnego, bo takie tematy na forach kobiecych, jak "mąż / chłopak jest pracoholikiem, co robić" lub "jak żyć z pracoholikiem" są mnożone każdego dnia. Przekonajmy się, jak niebezpieczny jest pracoholizm i jakie przykazania pracoholicy muszą zachować w swoim stylu życia, aby dopasować się do zdrowego rytmu.


Jakie jest niebezpieczeństwo pracoholizmu?

W pracy spędzamy większość czasu. Głupio jest próbować go przekazać, żyjąc z wakacji na wakacje. Dlatego ciężka praca, przyjemność z pracy to bezwarunkowe zalety. Jednak zdarza się, że praca staje się jedyną drogą ludzka samorealizacja . A potem są problemy:

  • w życiu rodzinnym i osobistym. Kiedy druga połowa uważa, że ​​praca ma ukochaną osobę / ukochaną osobę to coś więcej niż związek, skandali nie da się uniknąć. Kobieta pracoholika może utracić duchowe więzi z dziećmi i nie zauważyć momentu, w którym jej mąż odchodzi, aby pasł się do czyjejś kuchni. Samotna pracoholiczka ryzykuje utknięcie w starych dziewczynach. A jeśli człowiek jest pracoholikiem, najprawdopodobniej będzie musiał regularnie brać udział w skandalach rodzinnych, obrażać się przez swoją obrażoną żonę lub być zadowolonym z usług kobiet na wezwanie. Cóż, lub po prostu dumni z noszenia rogów;
  • w związku z przyjaciółmi. Pomimo tego, że znajomi są lojalni wobec naszych zainteresowań, prędzej czy później, i zauważą zmianę. Ktoś spróbuje wyciągnąć cię ze szponów workaholizmu, a ktoś po prostu odejdzie. Czasami nieodwołalnie;
  • ze zdrowiem. Psychologowie już dawno podnieśli pracoholizm do rangi choroby, która wyczerpuje ciało i prowadzi do przedłużających się depresji;
  • w pracy. Paradoksalnie, pracoholicy rzadko osiągają oszałamiające wyżyny kariery. W końcu każda praca wymaga komunikacji, kontaktu z kolegami. Ponadto pracoholicy mają skłonność do tak zwanego "wypalenia zawodowego". I poważne firmy biorą pod uwagę ten czynnik.
Jak być?

Jeśli czujesz w sobie początki pracoholizmu, postaraj się przestrzegać następujących przykazań:

  1. Ogranicz pracę do czasu pracy. Nie trzeba zostawać w biurze, kiedy wszyscy koledzy już dawno pojechali do domu. Nie bierz pracy w domu, nie wydawaj na nią prawowitego weekendu. Wyjątki mogą być, ale nie powinny stać się nawykiem. Wszystkie pieniądze, których nie zarabiasz.
  2. Nie pozwól pracownikom usiąść na szyi. Pracoholicy są często ofiarami kolegów, wykonujących drobne obowiązki.
  3. Ustaw cele, które nie są związane z pracą. Na przykład naucz się języka obcego, wybierz się na nocne safari lub naucz się tańczyć salsę.
  4. Popraw się w innych obszarach. Po prostu znajdź hobby. Bądź wszechstronną osobą.

Jeśli myślisz o tym, jak zostać pracoholikiem, postępuj zgodnie z tymi przykazaniami, dokładnie odwrotnie. Pracuj dla dobra procesu, przesuwając wszystkie pozostałe obszary z powrotem do drugiego jak zostać pracoholikiem plan Przejdź do procesu pracy z głową, nie zwracając uwagi na to, jak smutni są twoi krewni w chwili, gdy studiujesz dokumenty śniadaniowe podczas śniadania. Nie rezygnuj z możliwości przyjścia najpierw do biura i zostaw to na dziesięć minut przed zamknięciem metra. Nie trać cennego czasu na przyjaciół i jakieś wątpliwe hobby, takie jak rosnące kaktusy. Zjedz półprodukty, aby nie zamieniać kobiety biznesu w gospodynię domową. A w porze obiadowej można dostać się przy filiżance kawy.

Mamy nadzieję, że rozumiesz, że to wszystko jest żartem. Nie bądźcie niewolnikami pracy (jak mityczny pracoholiczni Syzyf), niech wasze życie będzie pełne!