Długi - jak nic innego, są w stanie wejść w stan depresji prawie każdej osoby. Ale uczenie się pożegnania z nimi jest tak łatwe, jak pożyczanie, możesz znacznie ułatwić sobie życie.

Elementarnym, ale jednocześnie skomplikowanym sposobem stopniowego pozbycia się długów jest racjonalne rozłożenie własnego budżetu (lub budżetu rodzinnego), a równolegle rozkład istniejących już długów. Staraj się zadłużać tylko w przypadku nagłej potrzeby: nie pożyczaj, jeśli masz za plecami porządny worek ludzi, którzy czekają na zwrot pieniędzy. Przecież o wiele łatwiej jest żyć i płacić dłużnikom, gdy nie oszczędzasz swoich długów. Zrób listę zasobów, które musisz wydać na rzeczy naprawdę POTRZEBNE.

Jak pozbyć się długów bankowych i kredytowych?

Zasadniczo najczęstszymi przyczynami długu są niechęć zaoszczędzić pieniądze i odpowiednio, pojawienie się pożyczek. A przy okazji, wierzyciele doskonale zdają sobie sprawę, że człowiek zawsze stara się uzyskać więcej, niż na to zasługuje. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie zawsze chcą dostać coś, na co nie zasługują. I od tego czasu wolimy, żeby nam dawali, a nie sami zarabialiśmy - mamy dług w długach. Poza tym oddanie twojego jest o wiele trudniejsze niż odebranie komuś cudzego.

Nagle nadal decydujesz się na pożyczkę, pamiętaj, że musisz wziąć tylko taką kwotę, jaką możesz zapłacić w ciągu roku. Gdy pożyczone pieniądze są już w twoich rękach, natychmiast starasz się je oddać tak szybko, jak to możliwe. Najważniejszym krokiem w tym biznesie jest nauczenie się, jak oszczędzać!

Jak szybko pozbyć się długów?

 1. Wyeliminuj zbyt drogie pokarmy z diety.
 2. Jeśli to możliwe, wydawaj mniej na transport.
 3. Weź jak najmniej pieniędzy na spacer, a następnie wydać mniej.
 4. Sprzedawaj stare i niepotrzebne rzeczy. Bez względu na cenę.
 5. Jeśli istnieje taka możliwość, tymczasowo przestań uczestniczyć w programie rozrywkowym. Na przykład teatry, kino, kręgle, a nawet kursy manicure. Zaoszczędź na prawie wszystkim, w granicach rozsądku, naturalnie.
 6. Nie kupuj nowych ubrań, nie rób starości.
 7. Możesz sprzedawać: złoto, AGD i AGD, meble.

Jak pozbyć się długów - wskazówki "doświadczone"

Jeśli wysłuchasz rad osób, które już poradziły sobie z problemami finansowymi, możesz wprowadzić pewne zasady, które naprawdę mają zastosowanie:

 1. Znajdź dodatkowe źródło dochodu.
 2. Nawet jeśli nie masz pełnej kwoty, zapłać część. Pożyczkodawca jest ważny, aby pieniądze wróciły do ​​niego.
 3. Gdy już uregulujesz i zapłacisz pełną kwotę, przestań brać nową. Lepiej się nad tym zastanowić dodatkowe pieniądze w wolnym czasie .
 4. Pociesz się myślą, że po zapłaceniu pełnej kwoty wierzycielom możesz zarobić więcej.
 5. Należy pamiętać, że dług jest wskaźnikiem, że nie można żyć w granicach swoich możliwości.
 6. Jeśli chcesz dokonać dużego zakupu, na przykład odkurzacza lub telefonu, jeśli nie ma takiej potrzeby, odczekaj 1-2 tygodnie. Jeśli jest to naprawdę konieczne, zainteresowanie nim nie zniknie, jeśli może poczekać, to lepiej najpierw wysłać tę kwotę do wypłaty gotówki, Jak szybko pozbyć się długów które pożyczyłeś od innych ludzi. Pomyśl, może ta osoba musi zwrócić pieniądze, niż jesteś w nowym telefonie!
 7. Dostosuj się do pozytywnego nastroju. Tylko dzięki świeżej głowie i zdrowemu nastrojowi staniesz się bardziej sprawnym pracownikiem. A w nastroju depresji tracisz tylko swoje szanse.
 8. Jeśli w nocy nie możesz spać i dobrze spać, wyobraź sobie, że szczęśliwa, normalna osoba już spłaciła swoje długi.

I ogólnie, długi nie są końcem świata. W rzeczywistości twoje życie się nie zmieniło, działaj!