Do tej pory nie zaskoczysz nikogo lodem, o niezwykłym smaku deseru "Creme Brulee", ponieważ jest sprzedawany w każdym sklepie. Ale przygotowanie takich lodów w domu nie może wszystkich, ponieważ jego receptura nie wygląda łatwo. Dowiedzmy się, czy tak jest!

Do przygotowania kremów do lodów potrzebne są następujące składniki:

  • 500 ml śmietanki;
  • 5 łyżek skondensowanego mleka;
  • 150 ml mleka, 2 żółtka jaj;
  • 2 łyżki mąki;
  • torebka cukru waniliowego.

Przede wszystkim powinieneś gotować krem. Aby to zrobić, ubij żółtka, dodaj 3 łyżki śmietany i uderz w blenderze do gładkości. Ponadto mąka powinna być dodawana małymi porcjami, stale mieszając, aby uniknąć grudek. Na ostatnim etapie musisz wlać skondensowane mleko i znów wszystko zamieszać. Wlać mleko do oddzielnego rondla, doprowadzić do wrzenia i wlać w cienki strumień do wcześniej przygotowanej mieszanki. Następnie całą masę należy umieścić na małym ogniu i gotować, aż będzie gęsta, stale mieszając. Custard powinien być schłodzony.

Gdy krem ​​się schładza, za pomocą miksera powinieneś ubić pozostały krem, a następnie delikatnie wymieszać go z już schłodzonym kremem. Otrzymaną mieszaninę należy wlać do form i zamrozić. Aby lody się nie wykrystalizowały, po 40 minutach delikatnie je zamieszaj i ponownie włóż do lodówki. Zgodnie z tym przepisem, lody creme brulee są wyjątkowo smaczne i przewiewne.