ibuprofen w ciąży Jak wiesz, podczas noszenia dziecka duża liczba leków jest zabroniona. Dlatego często zdarza się, że kobiety mają trudności z wyborem leku podczas rozwoju przeziębienia. Rozważ narzędzie takie jak Ibuprofen i dowiedz się, czy można go stosować w czasie ciąży.

Co to jest ibuprofen?

Ten lek jest w grupie niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jest często stosowany w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak zapalenie stawów, artroza, nerwoból, rwa kulszowa. Często przypisuje się zmniejszenie intensywności bólu w chorobach narządów laryngologicznych.

Osobno należy powiedzieć o właściwości przeciwgorączkowej. To z powodu jego leków i przepisanych na procesy zapalne, przeziębienia.

Czy ibuprofen może zajść w ciążę?

Zgodnie z instrukcją użycia, lek może być stosowany podczas ciąży. Jednak kobieta musi bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem. Niezależne stosowanie leku jest niedopuszczalne.

Jednak we wczesnym okresie ciąży i podczas całego pierwszego trymestru ciąży, ibuprofen nie jest przepisywany, jeśli jest wskazany. Chodzi o to, że nie przeprowadzono klinicznych badań wpływu składników leku na rozwój płodu.

Przez dłuższy czas (cały 3 trymestr), Ibuprofen podczas normalnej ciąży nie jest również przepisywany. W tym przypadku przyczyną zakazu jest zahamowanie syntezy prostaglandyn przez lek. Ma to negatywny wpływ na kurczliwość macicy macicy, co nie pozwala na "dojrzewanie" szyjki macicy. Wszystko to obfituje w rozwój płód perelanivaniya anomalie procesu rozdzielania genomu. Ponadto lek ma negatywny wpływ na układ krzepnięcia krwi, co zwiększa ryzyko krwawienia z macicy podczas porodu.

Jakie są przeciwwskazania do zażywania ibuprofenu?

Jak widać z powyższego, Ibuprofen w czasie ciąży może być stosowany w 2. trymestrze ciąży. Jednak nawet w tym czasie dochodzi do naruszeń, w których stosowanie leku jest niedopuszczalne. Należą do nich:

  • choroby przewodu żołądkowo-jelitowego (wrzód, zapalenie żołądka);
  • zakłócenie układu krzepnięcia krwi;
  • upośledzona funkcja nerek;
  • choroba wątroby.

Lekarz zawsze zwraca uwagę na brak historii tych naruszeń.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania Ibuprofenu?

Stosowanie tego leku przez długi czas w okresie ciąży jest zabronione. Jednak czasami nawet pojedynczy odbiór może powodować działania niepożądane. W takich przypadkach lek jest anulowany.

Skutki uboczne Ibuprofenu to:

  • zaburzenia układu trawiennego: nudności, wymioty, upośledzony stolec;
  • rozwój reakcji alergicznych: obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka;
  • naruszenie układu krzepnięcia krwi.

W niektórych przypadkach, podczas przyjmowania leku, pacjenci zauważają pojawianie się raczej długotrwałych bólów głowy, zaburzeń snu, zaburzeń widzenia i dysfunkcji nerek.

Tak więc, jak można zobaczyć w artykule, Ibuprofen powinien być stosowany z dużą ostrożnością podczas noszenia dziecka. Ze względu na dużą liczbę przeciwwskazań, działań niepożądanych, mianowanie powinno być prowadzone wyłącznie przez lekarza. W rezultacie kobieta będzie mogła się zabezpieczyć, uniknąć powikłań ciąży. Warto zauważyć, że nawet w przypadkach, gdy lek był autoryzowany przez lekarza, nie warto go używać dłużej niż 2-3 dni.