Skłonność do życia teatralnego, dramatyzowanie drobnych sytuacji, egocentryzm i pretensjonalność ma swoją nazwę w psychiatrii. Co więcej, jest to cała choroba, która najczęściej rozwija się w dzieciństwie z lekką ręką kochających rodziców. Mówimy o histerycznej psychopatii, uszkodzeniu centralnego układu nerwowego.

Przyczyny

Przede wszystkim choroba może być dziedziczna, a dziecko, niestety, może urodzić się z gotową diagnozą. Ale znacznie częściej przyczyną histerycznej psychopatii jest mikroklimat w rodzinie. Rozpoznanie można postawić już w dzieciństwie, a jedynie patrzeć na stale skradające się nogi kapryśnego dziecka. Takie dziecko w większości przypadków - długo oczekiwane, spóźnione i jedyne. Rozwój choroby pogłębia śmierć brata lub siostry, wtedy rodzice nie będą niczego odmawiać swojemu dziecku, nie będą karali, ale przeciwnie, będą chronić, chwalić i chwalić.

Obraz choroby

Tak więc, główne objawy histerycznej psychopatii to ciągłe pragnienie pacjenta, aby być w centrum uwagi, demonstracyjnych zachowań, pretensjonalności. Emocje tacy ludzie są powierzchowni, podobnie jak ich przywiązanie do innych. Są trudni w pracy iw rodzinie, nie tolerują naruszenia godności, zbyt boleśnie reagują na "nieopłacalne światło".

Często z psychopatią typu histerycznego pacjenci osiągają samobójcze wyniki i objawy chorób, które nie są im właściwe. Charakteryzują się "bryłą" w gardle, "watowanymi" nogami, histeryczną ślepotą, niemotą, czasami naprawdę (z powodu autosugestii) nie mogą poruszać się bez pomocy, chociaż nie ma na to fizjologicznych przesłanek.

Leczenie

W momentach zaostrzeń leczenie histerycznej psychopatii polega na przyjmowaniu leków, środków uspokajających, neuroleptyków. Jest również używany hipnoza i psychoterapia.

Możliwe i zapobieganie tej chorobie. Jest to terapia rodzinna, z której powinni korzystać rodzice nadmiernie rozpieszczonych i kapryśnych dzieci.