Histerycy charakteryzują się nagłymi ruchami, głośnymi okrzykami, skomplikowanymi ruchami i zwiększoną impulsywnością. W tym samym czasie pojawia się obsesja na punkcie własnego wyglądu, aktywnych gestów. Stan jest niezrównoważony, śmiech można łatwo zastąpić łzami, możliwa jest manifestacja. agresja . Aby zauważyć histeryczną osobę, często prowokuje innych ludzi do pewnych działań lub wyolbrzymia poziom swojej przyjaźni z nimi. Psychologowie twierdzą, że problem histerii u takich pacjentów został złożony we wczesnym dzieciństwie. Gdyby dzieci miały zbyt surowych rodziców, traktowały ich dzieci chłodno, a następnie, jako dorośli, nauczyły się stwarzać trudności dla siebie, porażały i dramatyzowały praktycznie każdą sytuację, aby uzyskać trochę uwagi od innych.

Leczenie histerycznego zaburzenia osobowości

Niestety napady złości są trudne do odzyskania. Specjalista jest zmuszony zachować pewną odległość podczas komunikowania się z pacjentem, ponieważ może on oszukać go na temat ulepszeń, które poczynił lub próbować nimi manipulować.

Możesz użyć grupowego lub indywidualnego leczenia. Jeśli pacjent ma ciężką postać depresja , zwykle przepisane leki. Lekarze próbują zaszczepić pacjentom bardziej zrelaksowane normy zachowania i rozumowania. Jeśli histeryczna osoba jest świadoma swojego bolesnego stanu i stara się ją poprawić, stopniowo uczy się kontrolować swoje emocje i kontrolować je.

Ważne jest, aby pamiętać, że terminowa wizyta u lekarza pomoże pacjentowi wyeliminować główne objawy i dostosować się do otoczenia. Ale w każdym przypadku stosuje się pewne podejście. Uważają, że jeśli rozpoczniesz leczenie zaburzeń histerycznych, może rozwinąć się w cięższą postać i doprowadzić do psychozy.