Każdy kraj na świecie słynie z oryginalnych deserów. Węgry mają również markową wizytówkę - węgierską szarlotkę. Ci, którzy spróbowali go choć raz w życiu, z pewnością będą chcieli upiec ten deser na własną rękę. W końcu jest nie tylko pyszny, chrupiący i pachnący, ale również łatwy w przygotowaniu.

Węgierska szarlotka

W klasycznej recepturze węgierskiej szarlotki pięć warstw. Dwa z nich to tarte jabłka, a trzy z nich to ciasta, podczas gdy zawsze trafiają do ostatniej warstwy, dzięki czemu ciasto jest chrupiące i chrupiące. Naprzemienność nadzienia i ciasta nadaje węgierskiej szarlotce soczystość i delikatność. A smak jabłkowo-cynamonowy nie wymaga nawet opisania. Kiedy widzisz członków swojej rodziny, na przemian patrząc w kuchni, zastanowisz się, czy ciasto jest za małe na wieczór. Lepiej jest używać jabłek o niewielkim kwaskowatym smaku, ale jeśli lubisz słodkie, to idealnie pasują.

Składniki:

  • mąka - 130 g;
  • jabłka - 7 szt .;
  • semolina - 160 g;
  • Cynamon - 0,5 łyżeczki;
  • proszek do pieczenia - 7 g;
  • masło - 120 g

Gotowanie

Aby zrobić węgierskie ciasto, najpierw umyć jabłka i obrać nasiona i nasiona. Następnie trzy z nich na grubej tarce, w osobnej misce, wymieszaj mąkę z proszkiem do pieczenia, semoliny, cukru i cynamonu. Pokrywamy naczynie do pieczenia papierem i smarujemy go masłem. Kształt może być okrągły i prostokątny, dla naszego ciasta nie ma znaczenia. Wlać ciasto na dno, wyrównać, węgierski szarlotka następnie połóż nasze jabłka. Grubość warstwy jabłek powinna być w przybliżeniu taka sama jak dolnej warstwy ciasta. Następną warstwę wylewa się i wyrównuje kolejną warstwę ciasta i ponownie układa jabłka. Ostatnią warstwą będzie reszta ciasta. Tak więc węgierska szarlotka powinna mieć 5 warstw. Masujemy masło na wierzchu i wstawiamy formę do piekarnika, podgrzanego do 180 stopni przez 40-45 minut. Ochłodzić gotowy placek, pokroić w porcje i posypać cukrem pudrem. Jeśli chcesz, zapraszamy gości i podzielmy się receptą węgierskiego tortu.

Możliwość gotowania tylko w trzech warstwach jest całkowicie dozwolona - nadzienie jabłkowe jest układane między dwiema warstwami ciasta. Twoje ciasto okaże się równie dobre, węgierskie ciasto nie będzie tak mokre jak pięć warstw, ale smak i aromat będą nadal smaczne.