Długo wyczekiwany Sylwester przyjdzie bardzo szybko, a twoje dziecko, płonące z ciekawości, będzie wspinało się pod choinkę, aby szukać prezentów. Co tym razem przyniósł mu Święty Mikołaj? Czy domyśliły się życzenia dziecka? Napiszmy noworoczny list do Świętego Mikołaja i powiedz, co dać ukochanemu dziecku. A wtedy dobry starzec na pewno się nie pomyli.

Co napisać w liście?

Zanim napiszesz list do Świętego Mikołaja, usiądź i porozmawiaj ze swoim dzieckiem. Zapytaj, co powie czarnoksiężnikowi, jeśli go spotka. Nie rozpoczynaj od próśb - prawdopodobnie Święty Mikołaj będzie chciał wiedzieć, gdzie mieszka dziecko, kim są jego rodzice, czy ma braci i siostry.

Naprawdę możesz pisać o wszystkim! O zabawnym przypadku życia, o zwierzaku, o przygotowaniach do porannego występu w przedszkolu, o tym, jak razem dekorowaliście dom w jodełkę. W końcu Święty Mikołaj kocha wszystkie dzieci (i to nie tylko tych posłusznych!), I naprawdę chce wiedzieć, jak żyli rok wychodzący i jak przygotowują się na spotkanie z nadchodzącym.

Następnie omów, co dziecko chciałoby otrzymać w prezencie od dziadka. Niech będzie kilka opcji na wypadek, gdyby Święty Mikołaj nie przyniósł czegoś konkretnego z dalekiej północy. Albo wielki prezent nie zmieści się w torbie, gdzie leżą zabawki i słodycze dla innych facetów. I, oczywiście, nie zapomnij podziękować mu z wyprzedzeniem w swoim noworocznym liście do Świętego Mikołaja i pogratulować mu na święta.

Jak napisać list do Świętego Mikołaja najmniejszy?

Oczywiście, jeśli dziecko już wie, jak pisać, najprawdopodobniej będzie wolał ukryć się w zacisznym zakątku i samodzielnie wyrazić swoje najskrytsze pragnienia. Będziesz tylko musiał powiedzieć, gdzie wysłać list do Świętego Mikołaja. To prawda, że ​​dzieci w wieku powyżej 7 lat rzadko wierzą w istnienie Świętego Mikołaja, więc szczerze piszą do niego listy. To wspaniałe, jeśli uda ci się wesprzeć tę ekscytującą grę nawet z nastolatkiem.

Małe dziecko będzie potrzebowało twojego bezpośredniego uczestnictwa. Pozwól mu powiedzieć, co masz pisać, a ty, powoli, koordynując każde słowo z dzieckiem, położysz swoje myśli na papierze. Pamiętaj, aby przeczytać gotowy list na głos i uzyskać zgodę swojego syna lub córki. Będzie jeszcze bardziej interesujące, jeśli włożysz pióro do dłoni dziecka i poprowadzisz je przez kawałek papieru, napisz kilka linii razem.

Ponieważ pisanie listu do Świętego Mikołaja jest procesem twórczym, nie ma ograniczeń i ograniczeń. List może być wykonany z figurą (np. Wycięcie w kształcie płatka śniegu, zabawki choinkowe), uzupełniony rysunkiem lub aplikacją dla dzieci, możesz sam zrobić oryginalną kopertę. Pokaż swoją wyobraźnię i zachęć kreatywne zdolności dziecka!

Gdzie wysłać list do Świętego Mikołaja?

Teraz już wiesz, jak poprawnie napisać list do Świętego Mikołaja, ale gdzie go wysyłasz? Wcześniej rodzice nie mieli innego wyboru, jak tylko przekonać dziecko, że osobiście dostarczą wiadomość i ukryją ją w bardziej niezawodny sposób. Niektórzy jednak napisali adres na kopercie - odległej bajecznej Laponii - i uroczyście wrzucili list do skrzynki pocztowej. Ale teraz Święty Mikołaj ma adres! Oto ona:

Father Frost House, Velikiy Ustyug, Wołogda, Rosja, 162390

Ci, którzy już dawno zapomnieli, jakie zwykłe litery na papierze są i nie mogą sobie wyobrazić życia bez Internetu, mogą napisać e-mail do Świętego Mikołaja w specjalnej formie na stronie www.pochta-dm.ru. Najciekawszą rzeczą jest to, że odpowiada on na litery, wystarczy podać poprawny adres zwrotny. Wyobraź sobie, co za wspaniała niespodzianka, że ​​dziecko otrzyma list od prawdziwego Świętego Mikołaja!

Jednak dzisiaj w każdym kraju, a nawet w wielu miastach istnieją usługi, które świadczą usługi "list od Świętego Mikołaja". Za dość skromną opłatę (od 3 cu) rodzice mogą zamówić kolorową wiadomość w jasnej kopercie od "lokalnego" Świętego Mikołaja.

Как послать письмо деду морозу

Dlaczego to wszystko jest konieczne?

Naprawdę, dlaczego poświęcasz dużo czasu i energii na pisanie tego listu, a następnie zastanawiasz się, jak wysłać list do Świętego Mikołaja, zastanawiając się, czy dostanie go i czy będzie chciał odpowiedzieć. Czy w ogóle jest konieczne, aby dziecko wierzyło w istnienie tego rodzaju ducha, ponieważ wcześniej czy później zrozumie, że jego krewni kupują prezenty na choinkę?

Psycholodzy mówią: jest to konieczne. W mocy rodziców, aby upewnić się, że szczera wiara dziecka w Świętego Mikołaja w końcu nie stała się gorzkim rozczarowaniem, ale przerodziła się w zabawną grę. Są pewni: zdolność, czasami sprzeczna z jakąkolwiek logiką, do uwierzenia w cud, wesprze go w trudnym momencie dorosłego życia. Uwierzmy w bajkę!