Ludzie, którzy otrzymali zaproszenia na ślub, często stają przed problemem, ile pieniędzy dać na wesele. Bądźmy realistami: najbardziej pożądanym prezentem dla współczesnej młodzieży są pieniądze, które nigdy nie są zbyteczne, szczególnie dla młodej rodziny.

Co spowodowało popularność prezentu na wesele?

Nie musisz wątpić w trafność swoich ofert. Zgódź się na wyjaśnienie wszystkich zaproszonych osób obdarzyć , nie tylko nierealne, ale też nie estetyczne. Nowożeńcy raczej nie będą zachwyceni źle dobraną pościelą, czwartym zestawem do herbaty lub niedrogim ekspresem do kawy. W końcu marzą o wyposażeniu rodzinnego "gniazda" tylko razem, koncentrując się na osobistych gustach i preferencjach. Wiele osób wciąż waha się przed przedstawieniem małych, tak skromnych i niepozornych kopert gotówkowych. Ale wierzcie mi, będą bardziej zadowoleni niż ogromne pudło z niepotrzebnym ekwipunkiem lub zestawem garnków.

Ile jest podanych na wesele?

Oczywiście powinieneś w pełni polegać na swoich możliwościach finansowych i budżecie rodzinnym, a także nie powinieneś tracić z oczu, kim są ci nowożeńcy: przyjaciele, krewni czy po prostu znajomi. Aby jakoś zbliżyć się do określonej kwoty, niektórzy ludzie próbują obliczyć koszty poniesione przez małżonków i ich rodzinę. Na przykład, jeśli obchody mają miejsce w restauracji, warto zapłacić za żywność i alkohol za jedną osobę, a następnie podwoić tę kwotę. Jeśli pozwalają na to fundusze, możesz nieznacznie zwiększyć stawkę, która tylko zadowoli młodych ludzi i ich rodziców.

Nie zapominaj o różnych konkursach, odkupienie panny młodej , aukcje i wymuszenia komiczne, wymyślone przez mistrza ceremonii. Jeśli włożysz wszystko do koperty, nie zostawiając ani grosza w kieszeni, możesz poczuć się bardzo zawstydzony, kiedy zaczniesz zbierać pieniądze "na pieluchy" lub na zakup panny młodej.

Odwrotna strona pytania, ile pieniędzy na ślub

Bardzo często zdarza się, że istnieje chęć przekazania konkretnej kwoty i wiesz na pewno jej odpowiednik, ale twoja sytuacja finansowa jest kategorycznie "przeciwna" takim kosztom. I co powinienem zrobić? W rzeczywistości konieczne jest bardziej bezpośrednie odniesienie do stanu rzeczy. W końcu nowożeńcy urządzają sobie wakacje i swoich bliskich, dając im szansę zobaczenia, jak są szczęśliwi i zakochani. Naturalnym pragnieniem jest zaproszenie wszystkich najbardziej ukochanych osób, bez których nie chcielibyśmy szczególnie świętować. Ale jeśli zaproszenie pochodzi od nieznanych lub zupełnie nieprzyjemnych ludzi, to może lepiej i taktownie odmówić, aby nie dostać się do trudnej sytuacji finansowej i nie czuć wstydu przed toastmasterem lub młodym za skromną kwotę, w ich opinii.

Jeśli zaproszenie zostało wysłane przez bardzo bliskich i bliskich ludzi, najprawdopodobniej twoja obecność jest dla nich ważna, a nie kwota, którą przyniosłeś ze sobą w kopercie. Daj tyle, ile możesz, najważniejsze jest to, że był prezentem z czystego serca iz najszczęśliwszą obietnicą. Ile pieniędzy dać na ślub2 Uwierz mi, nawet małe pieniądze, w kompleksie z prezentami od innych gości, będą bardzo przydatne dla młodej rodziny.

W dzisiejszych czasach, czasami nawet nowożeńcy sami ogłaszają, ile pieniędzy nałożyć na wesele. Jest to nie tylko bezceremonialny, ale także głupi akt, zniechęcający do wszelkich pragnień uczestniczenia w uroczystości. Ale goście czasami rozdają "perły", dając pustą kopertę ze słowami "zarabiasz". Nie musisz robić cyrku z wesela i cierpieć z powodu bólu, ile dać i gdzie zdobyć pieniądze. W końcu najważniejsza jest radość młodych i doskonały nastrój w dniu ich małżeństwa.