Kwiaty wywołują dobre emocje i radość, szczególnie jeśli zostały przedstawione przez osobę, która jest dla ciebie przystojna.

Kiedy masz zamiar dać kwiaty, natychmiast pojawia się pytanie, ile kwiatów potrzebujesz dać dziewczynie lub kobiecie? Ważne jest, aby zrozumieć, w jakim celu chcesz przedstawić kwiaty - czasami lub po prostu jako dowód uczuć, podziwu lub głębokiej miłości uczuć. Bukiet na służbie może być pozbawiony jakiegokolwiek znaczenia stylistycznego.

Ile to zwyczaju dawać kwiaty?

Odpowiedź na pytanie, ile kwiatów jest do przyjęcia, ile pączków powinno być w bukiecie, nie może być jednoznaczna. Jedynym kryterium jest to, że liczba kolorów musi być nieparzysta. Dlaczego tak jest? Istnieje wiele opinii na ten temat. Najczęściej mówi się, że ze względu na dominujące cechy ludowe i regionalne wśród Słowian, nie ma zwyczaju dawania pary kwiatów, z wyjątkiem żałoby. Eksperci w tej dziedzinie uważają, że historia tej zasady jest zakorzeniona w czasach pogańskich plemion.

Poganie w pogańskich czasach kojarzyli się z czynnikami negatywnymi, ale niesparowanymi szczęściem i dobrobytem. Wśród narodów Europa wszystko, co dziwne, dokładnie odwrotnie. I w Gruzja na przykład, uważa się, że ile, ile i zwyczajowo daje się dwa kwiaty dziewczynie - jest to bardzo dobry znak, dwa to to, że zawsze jest para.

W poszukiwaniu odpowiedzi, ile kwiatów trzeba dać dziewczynie, można natknąć się na różne interpretacje liczby gałązek kwitnących w bukiecie. Znajdziesz tam znaczenie bukietu, jednak moim zdaniem w większości przypadków spotykam proste fabrykacje, starannie wynalezione przez kwiaciarnie, do wykorzystania jako kuszący manewr.

Możesz pokazać jeden kwiat, jako znak szacunku i jako znak silnej miłości. Oczywiście, bukiet stu kwiatów będzie wyraźnym dowodem twoich silnych uczuć, przynajmniej dlatego, że dużo wydałeś. Ale nie spiesz się, aby myśleć, że jeden kwiat, przedstawiony w specjalny sposób iz czystym sercem, jest mniej ceniony. Właśnie przepływ, nieprzewidywalność i serdeczność, z jaką prezentowany jest bukiet, są najważniejsze w tym rytuale.