Od najdawniejszych czasów marzeniem każdej kochanki był magiczny rondel, który sam przygotowuje jedzenie. A teraz wszyscy chcemy spędzać mniej czasu w kuchni. Lepiej byłoby poświęcić ten cenny czas waszym bliskim, bliskim ludziom, a ostatecznie waszemu ukochanemu.

Do tej pory istnieje rozwiązanie tego problemu, jest to multiwarker. To niesamowite urządzenie jest już popularne w wielu rodzinach. Jednak niektórzy obawiają się nabyć tę nową nieznaną technikę, po prostu dlatego, że nie wiedzą, jak prawidłowo korzystać z wielowymiarowej.

Dowiesz się, jak korzystać z takiego urządzenia i co można zrobić w multicookerze w tym artykule.

Czym jest powolna kuchenka?

Powolna kuchenka to wielofunkcyjne urządzenie, domowe urządzenie gospodarstwa domowego, które steruje oprogramowaniem i jest przeznaczone do gotowania różnych rodzajów żywności w trybie automatycznym. Innymi słowy, przygotowuje, odpoczywasz.

Kompletny zestaw nowoczesnych multicookerów obejmuje: aparat elektroniczny, główną miskę (patelnię), miskę do gotowania na parze i dodatkowe akcesoria - kubek miarowy, specjalną łyżkę stołową i płaską łyżkę.

Korzystanie z powolnego kuchenka jest dość łatwe. W rzeczywistości wystarczy otworzyć pokrywkę, włożyć niezbędne produkty do określonego naczynia w misce i ustawić tryb gotowania.

Główne tryby gotowania w wielu kuchenkach: pieczenie, gotowanie na parze, duszenie, kasza mleczna, kasza gryczana, pilaw.

Co można zrobić w powolnym piekarniku?

Korzystając z powyższych trybów w powolnym piekarniku, można gotować wiele różnych potraw. Spójrzmy na kilka przykładów gotowania w tym cudownym urządzeniu.

Jeśli masz multika z funkcją pieczenia w swoim domu, oznacza to, że masz doskonałą okazję do przyrządzenia pachnącego domowego chleba, zapiekanek z twarogiem, pysznych babeczek, a nawet ciast. Na przykład, w przypadku przewiewnego ciasta czekoladowego, trzeba posmarować rondel multikolorowy olejem i posypać mąką. Następnie przygotować ciasto: w misce, pokonać 2 jajka z 1 szklanką cukru, dodać 250 g śmietany, 1 łyżka. mąka 1 łyżeczka proszek do pieczenia i 2 łyżki. kakao w proszku, wszystko wymieszać. Gdy ciasto będzie gotowe, wstaw je do powolnego piekarnika i włącz tryb "Pieczenie" na 1 godzinę. Wyjmij gotową babeczkę z miski, odwróć ją i udekoruj do smaku polewą czekoladową lub śmietaną.

Łatwo jest również gotować w powolnym piecu i jogurcie. Ale do tego potrzebny będzie multivark z funkcją jogurtu. Zagotować 1 litr mleka i pozostawić do ostygnięcia do 40 ° C. Wprowadź starter lub jogurt naturalny (2 łyżki stołowe) i cukier (2 łyżki stołowe) do mleka. Wlać mieszaninę do małych słoików i wstawić powoli (banki powinny być otwarte). Włącz funkcję jogurtu. Po pewnym czasie (8 godzin) wyjmij słoiki, zamknij i wstaw do lodówki.

Multicooker z funkcją "owsianka mleczna" pomoże ci przygotować pyszną owsiankę dla twojego dziecka. Do jednej porcji semoliny potrzebne są 8 łyżek semoliny, 1 szklanka mleka i wody, sól, 4 łyżeczki. cukier, trochę masła. Wszystko wymieszaj i wstaw co można zrobić w powolnej kuchence multivark. Wybieramy funkcję "owsianka mleczna" i czekamy na sygnał. Kasza jest gotowa.

Jeśli nie jesteś zadowolony z czasu lub temperatury proponowanych trybów gotowania dowolnych potraw, funkcja wielofunkcyjnego gotowania w powolnym naczyniu będzie Ci odpowiadać. Dzięki tej funkcji możesz samodzielnie zmienić temperaturę i czas gotowania.

Teraz, podsumowując: używanie powolnej kuchenki nie jest trudniejsze niż zwykła patelnia, tylko w tej doniczce nigdy nie będziesz palić, uciekać i trzymać się. Nie zapomnij o sobie i oszczędzaj czas i wysiłek.