Czasami istnieje potrzeba spowolnienia biegu czasu w życiu codziennym. Może to być przydatne podczas spotkań z nowymi ludźmi, na wykładzie na uniwersytecie, podczas spotkania biznesowego itp. Technika opisująca, jak spowolnić percepcję czasu, pozwala doświadczyć każdej chwili ważnego wydarzenia i pozwala spojrzeć na życie w inny sposób.

Jak nauczyć się zwalniać czas?

Każda osoba wykonuje wiele czynności automatycznie, nawet nie zauważając, jak upłynął czas na te działania. W niebezpiecznym momencie wszystko dzieje się odwrotnie, umysł staje się jasny, działania są precyzyjne i szybkie, a czas zwalnia. Ale możesz osiągnąć ten efekt bez ekstremalnej i niebezpiecznej sytuacji. Jak zwolnić czas, w którym pokazujemy magików, sztuk walki i złodziei-kieszonkowców, których działania wiążą się ze stałym koncentracja uwagi .

Jak nauczyć się spowalniać czas życia?

Przede wszystkim musisz spojrzeć na świat wokół siebie inaczej. Odwróć się, jeśli zauważysz mężczyznę, postaraj się uważnie go przyjrzeć, jakie ruchy wykonuje i jak zmienia się jego mimika.

Weź głęboki oddech i wstrzymaj oddech, ten stan pomaga skoncentrować się bardziej. Ważne jest, aby czuć każdą sekundę. Policz do siebie aż do dziesięciu, cofając się uwaga na o tym, jak długo trwa ten czas. Złap uczucie, że minuta zamienia się w nieskończoność. Po przywróceniu oddychania, staraj się zapamiętać poczucie koncentracji, które było podczas braku powietrza. Może nie wyjść od razu, ale nie zatrzymuj się, idź, dopóki się nie skończy.

Aby wytrenować spowolnienie, możesz korzystać z gier wideo. Gracze są bardzo skoncentrowani na grze, więc warto uchwycić ten moment i spróbować odtworzyć go już poza grą.