Czy czasami myślisz, że jest zbyt mało godzin dziennie? Szaleńcze tempo współczesnego życia ludzkiego po prostu nie pozostawia wystarczająco dużo czasu na sen. A przy ciągłym braku problemów ze snem nie da się uniknąć: jest to depresja, stan senności, chroniczne zmęczenie, rozproszona uwaga, a nawet ból głowy. Aby zrozumieć, w jaki sposób spać w krótkim czasie, należy zwrócić się do natury naszego snu.

Ile osoba musi spać?

Naukowcy od dawna obliczyli, że osoba potrzebuje 7-8 godzin dziennie, aby przywrócić aktywność mózgu i układ nerwowy. Jednak każdy organizm jest wyjątkowy, a niektóre mogą spać więcej lub mniej niż ustalona środkowa ramka. Dlatego też nie istnieje jedyna prawdziwa odpowiedź na pytanie, ile potrzeba dostatecznego snu.

Jak spać spać?

W ciągu kilku godzin w ciągu dnia zostaniesz objęty najcięższymi atakami. senność w innych dzielnie pokonacie "brak snu". Zwróć uwagę, o której godzinie jesteś najbardziej śpiący. Jeśli, na przykład, zawsze niesamowicie chcesz spać o 1.00 i 14.30, wtedy, dając Twojemu ciału pożądany relaks w tych godzinach, będziesz w stanie szybko odzyskać siłę.

Jeśli jednak Twój harmonogram nie pozwala ci spotkać się z ciałem, musisz spróbować delikatnie odbudować swój harmonogram. Nie zapominaj, że cała esencja osoby jest złożonym, konfigurowalnym mechanizmem, który poszukuje stabilności i określonego reżimu. Innymi słowy, nawet jeśli śpisz 5-6 godzin dziennie, ale zawsze dzieje się to w tym samym czasie, poczujesz się znacznie lepiej. Nie powinieneś spać mniej niż ten czas, a jeśli okazało się, że w nocy spałeś tylko 3-4 godziny, pamiętaj, aby poświęcić czas na "spanie" w ciągu dnia.

Jak spać mniej i uzyskać wystarczającą ilość snu: faza snu

Pamiętając szkolny kurs biologii, obserwuj fazy snu. Jest ich tylko dwóch - wolno i szybko. Szybko trwa 1,5 godziny i pozwala ci opracować wszystkie informacje, które pojawiły się w ciągu jednego dnia. Długa faza pozwala odzyskać siły, odnowić komórki. W nocy zawsze należy skorzystać z możliwości spania w tej fazie, ale aby odpocząć po południu wystarczy 1,5 godziny.

Jak spać za 5 godzin?

Sen w ciągu 5 godzin jest całkiem realistyczny. Najważniejsze jest, aby wybrać jedną z opcji:

 • albo śpisz przez 5 godzin, jednocześnie ustawiając wokół siebie ciszę i pełne warunki, aby nie przeszkadzać;
 • albo śpisz 3,5 godziny w nocy, a później jeszcze półtorej - po południu.

Drugi schemat jest szczególnie często używany przez studentów podczas sesji i warto zauważyć, że działa on świetnie i nie przytłacza naturalnego harmonogramu. Należy pamiętać, że w ciągu dnia trzeba spać przez 1,5 godziny - jest to faza krótkiego snu. Odpowiedź na pytanie, jak spać w ciągu godziny po prostu nie istnieje.

Jak uzyskać wystarczającą ilość snu w krótszym czasie?

Często głównym problemem jest szybkie zasypianie i wystarczająca ilość snu. Przecież im dłużej zwrócisz się do łóżka, tym mniej cenny czas musisz spać, pozwalając ci skutecznie zregenerować siły. Użyj prostych zasad, które pozwolą Ci czuć się dobrze i łatwo pójść spać:

  jak spać za 5 godzin
 1. Odmówić herbatę i kawę 3-4 godziny przed snem. Możliwa jest tylko herbata ziołowa z miodem.
 2. 3-4 godziny przed snem, zrezygnuj z jedzenia.
 3. Jeśli masz kłopoty z zasypianiem weź relaksującą kąpiel przez 30 minut przed snem.
 4. Nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych później niż 3 godziny przed snem.
 5. Nabierz nawyku czytania przed snem. Czytanie uspokaja.
 6. Przewietrz swój pokój przed snem.
 7. Nie myśl o przeszłych i nadchodzących wydarzeniach w łóżku, ale pamiętaj o swoich snach.

Takie proste zasady w połączeniu z jednym reżimem dnia pozwolą ci zasnąć bardzo szybko i prosto, a rano poczujesz się wesoło.