Zgadzam się, żyjemy w rozwiniętym cywilizowanym społeczeństwie, w którym najlepiej wszystko powinno opierać się na wzajemnym szacunku. Potem, i najspokojniej, a inni nie bolą. Ale mimo to ryzyko spotkania osoby, która nie potrzebuje powodu, aby pokazać swoją agresję i zepsuć nastrój, jest wystarczająco duże. Spójrzmy, jak można oprzeć się niegrzeczności, zachowując przyzwoitą pozycję.

Jak reagować na chamstwa?

Oczywiście najlepiej tego nie zauważać i jak najszybciej opuścić niebezpieczną sytuację. Głównym celem Cad jest pozbycie się równowagi i zobaczenie, jak sobie z tym poradzisz. Nie dawaj mu takiej radości. Na przykład, wcale nie jest konieczne dyskutować z kobietą, która zrobiła niepochlebną uwagę na temat długości twojej spódnicy. Jeśli udajesz, że nie słyszałeś i nie przeszedłeś z podniesioną głową, to najprawdopodobniej doświadczy tego niedogodności.

Ale nie zawsze można wyjść z tej sytuacji, czasami przez jakiś czas znajdujesz się twarzą w twarz i jesteś zmuszony wysłuchać jego prowokacji. Oto kilka wskazówek, jak się zachowywać, aby uchronić się przed grubiaństwem.

  1. Nie bierz wszystkich słów przeciwnika na swoje konto. Uwierz mi, wszystko, co mówi ten głupiec, wcale nie jest z tobą związane. Nawet jeśli prowokacje są specyficzne, to samo może być słyszane przez każdego na twojej pozycji.
  2. Nie zniżaj się do poziomu, nie próbuj być niegrzeczny w odpowiedzi. Jesteś inteligentną osobą, to zachowanie nie jest dla ciebie osobliwe i zawsze zachowuje się w ten sposób. Jeśli angażujesz się w spór, ten zwycięzca odniesie zwycięstwo i poczucie satysfakcji, a ty będziesz tylko obrażony i wstydził się tego, co powiedziałeś.

Jak pięknie reagować na chamstwa?

Walcz z chamstwem z powodzeniem tylko w jednym przypadku - jeśli nie stracisz opanowania. A agresor czeka na ciebie od ciebie. Ale jeśli ten, kto widzi, że jego słowa nie mają żadnego wpływu na ciebie, to znokautuje go z rutyny, straci kontrolę nad sytuacją. Teraz bardzo łatwo z tym poradzić - wystarczy zaskoczyć, a nawet zniechęcić niespodziewanym działaniem lub frazą, o której można pomyśleć wcześniej.

Również dla udanej konfrontacji ważne jest wyobrazić sobie przyczyny agresywnego zachowania przeciwnika. Mogą się różnić w zależności od sytuacji, w której masz do czynienia z chamstwem.

Rudeness w pracy. Jeśli jesteś niegrzecznym kolegą, możesz to porównać do zwykłego chamstwa i musisz sobie z tym poradzić. Ale kiedy władze podejmą ofensywę, każda odpowiedź jest pełna konsekwencji. Jeśli zasługujesz na takie przesłuchanie - to jest jedna rzecz, to powinieneś wysłuchać wszystkiego i przejść do konstruktywnej dyskusji. Jeśli, Twoim zdaniem, dzieje się to od zera, postaraj się uważnie dowiedzieć od władz powody takiej postawy. Być może jesteś ofiarą intryg biurowych lub nie całkiem rozumiesz.

Rudeness w transporcie z reguły jest najbardziej niekonstruktywny. Być może nadepnąłeś na czyjeś stopy, ale nie musisz wysłuchiwać jego skarg po przeprosinach. I tak się dzieje - przyszli na twoją stopę i zbesztali cię. Prawdziwa przestrzeń dla awanturników. Spróbuj sobie wyobrazić, jak rozwija się ludzkie życie, jeśli w ogóle nie potrafi kontrolować siebie. Sympatyczny wygląd zdecydowanie zepsuje przeciwnika.

Domowa niegrzeczność. Możesz także być niegrzeczny w sklepie, w kolejce do lekarza i do dowolnej instytucji rządowej. W tym ostatnim przypadku najbardziej niebezpieczne jest nie przygotowanie się do spotkania. Postaraj się z wyprzedzeniem zebrać informacje na temat problemu, który musisz podjąć, wtedy nikt nie będzie w stanie wykorzystać twojego braku informacji.

Rudeness w rodzinie wydaje się najbardziej boleć, ponieważ bliscy ludzie dokładnie wiedzą, jak możesz być zraniony iw tym momencie mogą z tego skorzystać. Jeśli odpowiesz w tym samym duchu, wszystko na pewno skończy się skandalem. O wiele bardziej wydajny chamstwo w pracy Można się zastanawiać, jak dana osoba ma tak wielką agresję, być może nie miał dziś nic słodkiego i nie poradzi sobie z nią sam. Postaraj się znaleźć siłę, aby nie urazić się przez osobę kochaną, ale aby pomóc mu i uspokoić, a następnie omówić wszystko w spokojnej rozmowie. Dzięki temu możesz utrzymać korzystną atmosferę w rodzinie i pokazać osobie, która naprawdę ją docenia.

Inteligentne chamstwo. Z jednej strony jest sztuką tak obrażającą człowieka, że ​​nawet nie zauważa, ale z drugiej strony nie zmienia natury tego zjawiska. Jeśli chcesz odpowiednio reagować na grzeczne chamstwo, musisz to zrobić jeszcze cieńsze i delikatniejsze.