Jeśli autentyczność przepisu popularnego włoskiego deseru "Tiramisu" nie ma fundamentalnego znaczenia, można wiele zaoszczędzić na jego przygotowaniu, zastępując serem mascarpone analogi w jego fakturze i smaku za pomocą mieszanek składników. O tym, co zastąpić mascarpone w tiramisu, omówimy bardziej szczegółowo poniżej.

Co może zastąpić ser mascarpone w ciastku tiramisu?

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy szukasz zamiennika mascarpone, jest analogowy kremowy ser przygotowany w domu. Podobnie jak klasyczny ser, jego domowa wersja wykonana jest z kremu o maksymalnej zawartości tłuszczu, który jest oddzielony od nadmiaru serwatki sokiem z cytryny.

Składniki:

  • krem (maksymalna zawartość tłuszczu) - 480 ml;
  • sok z cytryny - 15 ml.

Przygotowanie

Wlać śmietanę do rondla i podgrzewać na średnim ogniu, mieszając przez 5 minut. Dodaj sok z cytryny i, kontynuując mieszanie, rozgrzej mieszaninę przez kolejne 5 minut, aż zgęstnieje. Odstawić szpikulec z kremem na bok i pozostawić przyszły ser na pół godziny. Po pewnym czasie przelać zawartość naczynia do podwójnego plasterka gazy i po zebraniu brzegów pozostawić nadmiar serwatki do spuszczenia na 8 godzin. Analogowy mascarpone do tiramisu jest gotowy, pozostaje tylko zmieszać go i może być używany zgodnie z przeznaczeniem.

Krem Tiramisu z mascarpone

Możesz zastąpić mascarpone mieszanką zwykłego twarożku, który jest znacznie łatwiejszy do znalezienia i zakupu w przystępnej cenie na naszych rynkach. Smak i konsystencja takiego analogu jest najbliższy oryginałowi, niż receptury oferowane wszędzie na bazie twarożku.

Składniki:

Przygotowanie

Przed rozpoczęciem przygotowania upewnij się, że olej jest wystarczająco zmiękczony.

Umieść wszystkie składniki w jednej misce i ubij mikser przez maksymalnie 3-5 minut.

Twarogowy krem ​​na tiramisu bez mascarpone

Popularnym analogiem mascarpone w naszym regionie jest krem ​​na bazie twarogu i śmietany. Ze względu na kwasowość i ziarnistość taki ser nie jest tak podobny do oryginału, ale będzie przydatny do użycia w skrajnych przypadkach.

Krem Tiramisu z mascarpone

Składniki:

  • twarożek - 1 przedmiot;
  • krem - 45 ml;
  • Likier Amaretto - 5 ml;
  • cukier granulowany - 35 g.

Przygotowanie

Ubij ser i śmietanę z cukrem, aż powstanie kremowa masa. Drip trochę likieru na zapach i powtórz bicie.