Każda osoba ma potrzebę komunikacji. Ale dla wszystkich ta potrzeba przejawia się w różnym stopniu. Wraz z komunikacją człowiek angażuje się w to, co często staje się koniecznością. Dorastając, człowiek wykorzystuje kłamstwa do różnych celów częściej niż mógł sobie wyobrazić jako dziecko.

Jednocześnie każda osoba stara się zrozumieć, jak rozpoznać kłamstwo. Na pierwszy rzut oka określenie, czy dana osoba cię okłamuje, jest dość trudne. Czy ludzie obdarzeni specjalnym prezentem na kilometr widzą kłamców. Ale nie możesz dać się oszukać, a do tego musisz znać kilka podstawowych zasad, które nauczy Cię rozpoznawać kłamstwo oczami, przez pantomimę osoby.

Jak nauczyć się rozpoznawać kłamstwo?

Umiejętność rozpoznawania kłamstwa jest bardzo użyteczną umiejętnością, która pomaga uniknąć kłopotów związanych z fałszywymi słowami. Współcześni naukowcy zalecają, aby rozwinąć umiejętność widzenia nieprawdy, porzucić stereotypowe myślenie. W końcu od dawna udowodniono, że przejaw zdenerwowania u rozmówcy, bieganie po oczach nie oznacza, że ​​masz do czynienia z kłamcą. Najskuteczniejszą metodą jest zaskoczenie twojego partnera za pomocą dowolnego pytania. Sprawdź, jak szybko druga osoba odpowiada. Im dłuższy czas zastanowienia, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz okłamany.

Innym sposobem na wykrycie kłamstwa jest zadanie pytania, które ma mieć konkretną odpowiedź ("tak" lub "nie"). Kłamca w takich przypadkach zawsze ma przy sobie jakąś odpowiedź, która charakteryzuje się szczególną niepewnością.

Jak rozpoznać kłamstwo gestami?

Wiadomo, że ludzie, którzy kłamią, nie gestykulują szczególnie, ponieważ kłamstwa wymagają wielkiego wysiłku umysłowego. W wyniku tego wiele energii jest wydawane z różnych części ciała kłamcy. Im bardziej złożone są informacje, tym mniej ludzi gestykuluje.

Psychologia zidentyfikowała szereg gestów, które pomagają zrozumieć, jak rozpoznać kłamstwo:

  1. Spojrzenie rozmówcy może ci wiele powiedzieć. Jeśli więc zabiera go cały czas, to prawdopodobnie coś ukrywa przed tobą. Ale nie zapominaj, że masz do czynienia z bardzo nieśmiałą osobą, więc osoba nie chce spojrzeć ci w oczy.
  2. Jeśli twój rozmówca wyciąga swoje akcesoria, często dotyka podbródka, nosa, to wskazuje na jego podekscytowanie.
  3. Częste mruganie, chrypka w głosie może oznaczać oszustwo w słowach.

Warto zauważyć, że na początek, trenuj umiejętność rozpoznawania kłamstwa na gestach i wyrazach twarzy bohaterów programów telewizyjnych.

Jak rozpoznać kłamstwo mężczyzny?

Nie ma dla nikogo wiadomości, że kłamią przedstawiciele silniejszego seksu. Najdziwniejsze jest to, że gdy twój przyjaciel kłamie, natychmiast to zauważysz. W przypadku, gdy człowiek, nie jesteś tym, co zauważysz, czujesz kłamstwo, i w jakiś dziwny sposób również uwierz w jego słowa.

Podajemy przykłady zwrotów, które same w sobie nie niosą najmniejszej prawdy:

  1. " Mieszkam z nią tylko dlatego, że są zwykłymi dziećmi, ale kocham cię." Zgadzam się, że opieka nad dziećmi jest bardzo dobra i pełna szacunku, ale ty także masz prawo kochać. Zastanów się, czy naprawdę dbasz o taką osobę, która nie ceni twojego czasu.
  2. "Zarabiam dużo." W przypadku, gdy jest to pierwsze spotkanie z tym człowiekiem, prawdopodobieństwo jest duże, że wspomniana liczba jest zwiększona. A jeśli mieszkasz razem, to najprawdopodobniej twój człowiek zbagatelizuje dochód. Pomyślcie o tym, jako o człowieku, jak rozpoznać ludzkie kłamstwo jego wkład w całkowity budżet jest świetny.
  3. "Jasne, wyglądasz świetnie w tej sukience." Mężczyzna wypowiada podobne uwagi, kierując się instynktem samozachowawczym. Zdaj sobie sprawę, że nie wszyscy mężczyźni są ekspertami w modzie, dlatego jest mało prawdopodobne, że mówi prawdę. Bądź pewny siebie i słuchaj bardziej swoich własnych opinii niż tych, którzy są wokół ciebie.

Tak więc od samego początku trudno jest rozpoznać kłamstwo, ale dla osób o rozwiniętej intuicji nie będzie to trudne. Każdego dnia radzimy innym ćwiczyć i rozwijać intuicję.