Ile razy wybieramy jeden dzień, z którego, zgodnie z planem, wszystko zaczniemy od zera? Chcemy stać się lepsi, a ponadto wiemy, że mamy wszystkie zadatki na to. Ale za każdym razem coś się gubi, a zatem problem staje się kwestią życia. Ktoś tak "traci na wadze", ktoś - "uczy się angielskiego", ktoś "uczy się tańczyć". Z naszych materiałów dowiesz się, dlaczego tak się dzieje i jak zwiększyć efektywność osobistą, doprowadzając do końca swoje plany.

Zwiększyć skuteczność osobistą

Być może nie wiedziałeś, że w celu zwiększenia efektywności osobistej istnieje specjalne szkolenie o nazwie "coaching". Różnica w porównaniu z większością konsultacji i szkoleń polega na braku sztywnych zaleceń. Metoda ta opiera się na wspólnym poszukiwaniu z klientem jego priorytetów życiowych (we wszystkich sferach życia), ujawnianiu jego potencjału, a także pomocy w osiąganiu założonych celów.

Coaching skuteczności osobistej stał się niezależnym kierunkiem psychologii pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Od tego czasu osobiste zarządzanie wydajnością pomogło wielu osobom zdać sobie sprawę, że przeszkodą w osiąganiu określonych celów są błędne sformułowanie wartości życia i brak świadomości ich potencjału. Główne zadania coachingu efektywności osobistej:

  • określić priorytety i role. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że trener sprawdzi zgodność ról z Twoimi wewnętrznymi potrzebami, a nie pewność dla społeczeństwa;
  • sformułować osiągnięcie celu. Będziesz w stanie wyraźnie zobaczyć ścieżkę do tego, co było zamierzone, zarówno w wskaźnikach ilościowych, jak i jakościowych;
  • oceniać rzeczywistość, a także bariery (w tym - własne instalacje) na drodze do celu;
  • analizować własne zasoby i identyfikować prawdziwy potencjał;
  • określić główne sposoby osiągnięcia celu i / lub realizacji zadań;
  • jak zwiększyć efektywność osobistą
  • wybieraj spośród tych ścieżek najbardziej efektywnych w danym momencie;
  • stworzyć etapowy plan rozwoju osobistego i wydajności.

Ważna kwestia: trener zapewnia jedynie podstawowe umiejętności w zakresie skuteczności osobistej, zbudowane na podstawie Twojej roli społecznej i Twojego potencjału.

Taki program pozwala menedżerom zidentyfikować psychologiczne ograniczenia skuteczności osobistej, ponieważ metoda ta jest szczególnie popularna wśród menedżerów. Jednak coaching osobistej skuteczności jest przydatny dla każdego, kto czuje się w stagnacji w życiu.