Co karmienie piersią ponieważ dziecko jest bardzo ważne, teraz zna wszystkie matki. Niestety, niewielu z nich zdołało utrzymać mleko przynajmniej do sześciu miesięcy. Dlaczego tak się dzieje?

Głównym powodem nie jest to, że kobiety są leniwe lub nie chcą karmić. Faktem jest, że nikt nie uczy młodych matek, jak prawidłowo przywiązać noworodka do karmienia. Nie wszystkie szpitale położnicze dają kobietom możliwość karmienia dziecka zaraz po urodzeniu, co jest bardzo ważne dla pomyślnego karmienia. Nie ucząc się karmienia, młode matki szybko przechodzą na sztuczne mieszanki.

Jaka jest niemożność postawienia dziecka na piersi?

Naruszenie techniki karmienia prowadzi do takich problemów:

 • stany zapalne pęknięte sutki , ból sutków, w zaniedbanych przypadkach - zapalenie sutka lub laktostaza;
 • niska produkcja mleka, jest płynna i zawiera niewiele składników odżywczych lub, odwrotnie, stagnacji;
 • niewielki przyrost masy ciała u dziecka, staje się niespokojny i kapryśny, lub odwrotnie, ospały i senny.

Wszystkich tych problemów można uniknąć, jeśli nadal przebywają w szpitalu, aby nauczyć się prawidłowego stosowania podczas karmienia. W tym celu musisz znać kilka zasad, które są kluczowe dla skutecznego karmienia. Co więcej, ważne jest, aby monitorować ich przestrzeganie przez pierwsze 1-2 miesiące, po czym karmienie stanie się nawykiem.

Jak prawidłowo zastosować dziecko do karmienia?

Bardzo ważne jest, aby zarówno mama, jak i dziecko były wygodne i nie odczuwały nieprzyjemnych wrażeń. Istnieje wiele zaleceń dotyczących wyboru prawidłowej pozycji do karmienia, ale każda matka powinna wybrać taką, która jej odpowiada. Istnieje kilka podstawowych zasad, bez których skuteczne karmienie piersią nie zadziała.

 1. Mama musi zająć wygodną pozycję. Karmienie może trwać długo, niektóre dzieci ssą 30-40 minut lub dłużej. Dlatego musisz usiąść lub położyć się, użyć koca, poduszek lub podnóżka.
 2. Nie ma znaczenia, jak trzymasz dziecko, najważniejsze jest to, że jego twarz jest zwrócona do klatki piersiowej, a brzuch jest przyciśnięty do brzucha.
 3. Dziecko musi swobodnie poruszać głową podczas karmienia. Aby mógł prawidłowo chwycić sutek, musi odchylić głowę do tyłu, więc połóż go na zgięciu łokcia i nie trzeba trzymać jego głowy drugą ręką.
 4. Nos dziecka powinien być ściśle przylegający do piersi matki. Nie bój się, że się udusi.
 5. Aby prawidłowo przyłożyć dziecko do piersi, nie musisz wkładać go do ust, ale upewnić się, że on sam się do niego podchodzi i otwiera szeroko usta.
 6. Jeśli dziecko chwyta tylko końcówkę sutka, nie pozwól mu ssać. Delikatnie popchnij go w podbródek i weź skrzynię, a następnie poddaj ponownie, zgodnie z oczekiwaniami.
Rola prawidłowego przywiązania w procesie żywienia

Co daje prawidłowe przywiązanie do skrzyni:

 • jeśli dziecko głęboko chwyta nie tylko sutek, ale także otoczkę, pomaga to uniknąć pęknięć i bólów sutków, stagnacji mleka, a nawet zapalenia sutka;
 • prawidłowo biorąc sutek, dziecko będzie mogło ssać więcej mleka, a to prowadzi do jego dodatkowego rozwoju - matka będzie miała dobrą laktację, a dziecko równomiernie doda wagę;
 • jeśli dziecko prawidłowo złapało sutek, nie połyka powietrza, więc istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że wyrzuci je po karmieniu;
 • im dalej złapie się sutek, tym więcej pobudza nerwy w jego ustach, co prowadzi do produkcji endorfin;
 • Jeśli dzióbek jest dociskany do piersi matki, szybciej się uspokaja.

Jak zrozumieć, że dziecko prawidłowo wzięło pierś?

 • matka nie odczuwa bólu; jak prawidłowo przymocować noworodka do karmienia
 • Wargi powinny być skierowane na zewnątrz, a nos mocno przyciśnięty do klatki piersiowej;
 • w ustach dziecka znajduje się nie tylko sutek, ale także otoczka;
 • pomiędzy dolną gąbką dziecka a piersią powinien być jego język;
 • podczas ssania nie słychać żadnych innych dźwięków.

W rzeczywistości karmienie piersią nie jest tak trudne. Jeśli wiesz, jak zaaplikować dziecko podczas karmienia, dostarczy to zarówno mamie, jak i dziecku tylko przyjemne chwile i przyniesie wiele korzyści.