O tym, jak prawidłowo i pięknie uzupełnić brwi krok po kroku ołówkiem, dziewczyny dziś myślą częściej. Moda na ledwo zauważalnych sznurach na łukach nadrzędnych się skończyła. Nowy trend - szerokie brwi , który niestety nie może pochwalić się wszystkim. Tutaj również konieczne jest, aby niektórzy przedstawiciele płci pięknej osiągnęli pożądany rezultat za pomocą kosmetyków i umiejętności artystycznych.

Co musisz zrobić, aby twoje brwi ołówkiem krok po kroku?

Prawidłowe i piękne łuki brwiowe dają obraz pikanterii, sprawiają, że jest bardziej niezapomniany, interesujący. Aby zmienić kształt i grubość brwi, oprócz ołówka, możesz użyć cienie , malować, a nawet szminki. Ale jak pokazuje praktyka, ołówek przynoszący piękno jest znacznie wygodniejszy i praktyczny. Najskuteczniej pomaga wyprostować brwi, poprawić ich szerokość, kolor.

Zanim nauczysz się krok po kroku właściwej metody farbowania brwi, musisz wybrać dobry ołówek:

 1. Kolor jest niezwykle ważny. Kiedyś łuki brwiowe były czarne. Ale nowocześni wizażyści zdecydowanie zalecają brunetkom preferowanie odcieni na kilka ton jaśniejszych od koloru włosów, a blondynki - na ciemniejsze. Brązowowłosa kobieta ma złoty kasztan albo terakotę, a siwowłosa kobieta ma grafitową szarość.
 2. Wiele zależy od gęstości ołówka. Makijaż na włosach powinien przebiegać równomiernie, dlatego lepiej jest usztywniać instrument bardziej sztywno. To znacznie uprości barwienie.
 3. Kolejnym niuansem jest obecność pędzla do czesania. Oczywiście, krok po kroku, aby cienkie ołówkowe brwi jakoś się bez niego wydostały - jest to warunek opcjonalny. Ale dla wygody pędzel powinien nadal być obecny. W przeciwnym razie, po barwieniu łuki brwiowe, które wcześniej nie były zaczesane, mogą wyglądać nienaturalnie i brzydko.

Jak prawidłowo uzupełnić ołówek krok po kroku?

Przede wszystkim musisz poprawić i nadać brwiom odpowiedni kształt. Uniwersalnym rozwiązaniem jest zgięcie pod domem. Nie przesadzaj i nie rób tego zbyt dużego. Wybierając formularz, musisz wziąć pod uwagę rozmiar oczu, ich nacięcie, poziom umiejscowienia na twarzy.

Jeśli używasz miękkiego ołówka, przed procedurą lepiej jest umieścić go w zamrażarce na kilka minut. Najwygodniej jest narysować ostro zaostrzony ołówek, tak aby pociągnięcia - i trzeba pomalować łuki brwiowe dokładnie z wylęgiem, w przeciwnym razie linia okaże się nienaturalna - leżą płasko i schludnie.

Zanim narysujesz ołówek krok po kroku, zwróć uwagę, że makijaż początkowy nie powinien być od początku czoła, ale z małym wcięciem. W takim przypadku nie zostanie to celowo przydzielone.

Teraz możesz przejść do krok po kroku, jak tworzyć brwi ołówkiem:

 1. Grzebienie brwi specjalną szczotką. Włosy należy rozłożyć w górę, a następnie udekorować w kierunku naturalnego wzrostu.
 2. jak prawidłowo plamić brwi ołówkiem krok po kroku 1
 3. Ołówek narysuj dolną granicę.
 4. jak prawidłowo plamić ołówek do brwi krok po kroku 2
 5. Lekkie delikatne pociągnięcia tworzą górną granicę linii.
 6. jak prawidłowo plamić ołówek do brwi krok po kroku 3
 7. Powstała pusta przestrzeń powinna być jednolicie pomalowana zacieniowaniem.
 8. jak prawidłowo plamić brwi ołówkiem krok po kroku 4
 9. Na koniec należy zwrócić szczególną uwagę na koniec brwi. Narysuj go z uwagą i dokładnością.
 10. jak prawidłowo plamić ołówek do brwi krok po kroku 5
 11. Ostrożnie zbadaj brwi i, jeśli to konieczne, odcień wszystkich niedociągnięć pustymi przestrzeniami.
 12. jak prawidłowo plamić brwi krok po kroku ołówek 6

Aby makijaż wyglądał jeszcze atrakcyjniej, obszary wokół łuku można narysować za pomocą lekkiego ołówka, pudru lub cieni. Granica pomiędzy ciemnymi i jasnymi odcieniami jest zacieniona, a na koniec brwi są lekko sproszkowane.