Po pojawieniu się niewidocznych aparatów ortodontycznych znacznie wzrosła liczba dorosłych pacjentów, którzy chcieli poprawić nieprawidłową liczbę pacjentów. ugryzienie i wyrównaj skręcone zęby. Niewidoczne aparaty ortodontyczne to tak zwane aparaty językowe, które są montowane po wewnętrznej stronie uzębienia, co powoduje ich wizualną niewidzialność. Ale zanim postawisz niewidoczne klamry na zębach, powinieneś ocenić wszystkie za i przeciw, ponieważ mają zarówno zalety, jak i wady.

Niewidoczne klamry urządzenia

Niewidoczne szelki językowe są zwykle wykonane z metalu, co zmniejsza czas trwania leczenia. Ich urządzenie jest ciągle ulepszane. Pierwsze aparaty językowe miały bardzo nieporęczny design, ale nowoczesne systemy są wygodne i estetyczne. Przy wytwarzaniu takich aparatów ortodontycznych w celu obliczenia idealnego kształtu układu zębów należy dziś korzystać ze specjalnych programów komputerowych.

Absolutnie wszystkie anomalie ortodontyczne są podatne na korekty za pomocą niewidocznych aparatów ortodontycznych. Ale są szczególnie skuteczne w leczeniu głęboki zgryz .

Zalety instalowania niewidocznych aparatów ortodontycznych

  1. Proces leczenia za pomocą systemów językowych jest zupełnie niedostrzegalny dla innych osób, więc przy takich aparatach nie odczuwa się dyskomfortu psychicznego podczas komunikacji.
  2. Niewidoczne aparaty praktycznie nie uszkadzają błony śluzowej jamy ustnej.
  3. Demineralizacja szkliwa zębów, która może wystąpić podczas leczenia i jest zauważalna po usunięciu zwykłych aparatów ortodontycznych, podczas noszenia systemu językowego jest mniej powszechna. Wynika to z faktu, że wewnętrzna powierzchnia zęba jest silniejsza i mniej wrażliwa na procesy odwapnienia i próchnicy, dzięki czemu zęby pozostają bardziej chronione przed niepożądanymi efektami.
  4. Pozytywny wynik leczenia zauważalny jest już w trakcie noszenia aparatów ortodontycznych, ponieważ nic nie blokuje zębów na zewnątrz.
Wady niewidocznych aparatów ortodontycznych
  1. Więcej, w porównaniu ze standardowymi aparatami ortodontycznymi, czasem przyzwyczajenia się do nich i niektórymi problemami z dykcją w pierwszych tygodniach leczenia. Jednak wraz z pojawieniem się habituacji, defekty mowy są stopniowo eliminowane.
  2. językowe niewidoczne szelki
  3. Bardziej kompleksowa pielęgnacja aparatów ortodontycznych, trudny proces szczotkowania zębów.
  4. Trudności techniczne podczas instalowania aparatów językowych i ich obserwacji wymagają w rezultacie dużego profesjonalizmu i dużego doświadczenia ortodonta w tej dziedzinie.
  5. Wysokie koszty - aparaty językowe są najdroższym aparatem ortodontycznym.

Niezależnie od rodzaju aparatów ortodontycznych, które preferujesz, pamiętaj, że aby szybko i skutecznie leczyć, zastosuj się do zaleceń ortodonty i regularnie odwiedzaj go, aby dostosować system.