Powiększone naczynia krwionośne skóry, które objawiają się w postaci "żyły" koloru czerwonego, są nazywane couperosis. Najczęściej taka sieć naczyniowa zlokalizowana jest na nosie i policzkach. Nie tylko wygląda bardzo brzydko, ale również prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry. Ale używając specjalnych preparatów, łatwo pozbyć się trądziku różowatego na twarzy.

Leczenie trądziku różowatego na twarzy z Troxevazin

W leczeniu trądziku różowatego na twarzy można stosować Troxevasin. W postaci żelu lek ten zmniejsza pory między komórkami śródbłonka, modyfikując włóknistą matrycę, która znajduje się pomiędzy komórkami śródbłonka. Troxevasin ma działanie przeciwzapalne i hamuje agregację. Ten żel zwiększa stopień odkształcalności czerwonych krwinek, a także:

  • zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych;
  • eliminuje łamliwość naczyń włosowatych;
  • poprawia mikrokrążenie;
  • wzmacnia ścianę naczyniową.

W leczeniu trądziku różowatego na skórze twarzy Troxevasin należy wcierać w zaatakowane obszary dwa razy dziennie. Przy pomocy ruchów masujących należy upewnić się, że lek jest w pełni przeniknięty przez skórę. Bardzo ważne jest regularne stosowanie żelu przez długi czas. Unikaj kontaktu z otwartymi ranami i innymi obrażeniami. Jeśli couperosis wpłynął na duże obszary skóry, żel Troxevasin powinien być stosowany w połączeniu z kapsułki które są przeznaczone do spożycia.

Ten lek na trądzik różowaty na twarzy nie może być stosowany przez osoby, które mają nadwrażliwość na rutozidam, wrzód trawienny, przewlekłe zapalenie żołądka i niewydolność nerek. Jeśli po zastosowaniu leku wystąpią reakcje alergiczne skóry, należy przerwać leczenie.

Leczenie trądziku różowatego za pomocą Dirozeal

Dirozeal - krem ​​z trądzikiem różowatym, który ma aldehyd retinowy i siarczan dekstranu. Jego pH jest neutralne i nie zawiera substancji zapachowych. Szybko koi skórę i doskonale hamuje neoangiogenezę. Zastosowanie Dirozeal pozwala:

  • aktywować metabolizm komórkowy;
  • sprawiają, że warstwy powierzchni skóry są bardziej gęste;
  • ukryć kratkę naczyń krwionośnych.

To narzędzie poprawia mikrokrążenie, więc po zakończeniu leczenia nie pojawia się nowe zaczerwienienie.

Inne skuteczne leki na trądzik różowaty na twarzy

Możesz usunąć żyły pająka za pomocą Ascorutin. Ta pigułka, która zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych poprzez blokadę enzymu hialuronidazy. Mają działanie przeciwutleniające, ponieważ zapobiegają utlenianiu lipidów w błonach komórkowych. To lekarstwo jest zwykle przyjmowane doustnie, 1 tabletka trzy razy dziennie. Z tabletek Ascorutina może wytworzyć tonik na twarz. Czas trwania leczenia powinien wynosić co najmniej 3 tygodnie.

Podobnie jak wiele innych leków stosowanych w leczeniu trądziku różowatego na twarzy, askorutin może wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli po zastosowaniu leku zauważysz zaczerwienienie skóry, lepiej przerwać terapię. Zabrania się stosowania tych tabletek w zakrzepowym zapaleniu żył i skłonności do zakrzepicy.

leczenie skóry naczynkowej

W walce z trądzikiem różowatym można stosować Maść heparynowa . Lek ten eliminuje retikulum naczyniowe i zmniejsza proces zapalny. Maść z trądziku różowatego na twarzy nakłada się cienką warstwą tylko na dotknięte obszary 2-3 razy dziennie. Zazwyczaj czas trwania leczenia nie przekracza 7 dni, ale w niektórych przypadkach możliwe jest dłuższe stosowanie maści heparynowej. Ten środek ma przeciwwskazania. Należą do nich:

  • procesy martwicze;
  • zmniejszone krzepnięcie krwi;
  • mała liczba płytek we krwi.