Każda kobieta chce wyglądać na zadbaną i atrakcyjną. Wiele w tym celu trafia do salonów kosmetycznych lub kupuje nie drogie środki kosmetyczne. Jednak wielu ekspertów zgadza się z opinią, że naturalne maski na twarz nie są gorsze od zakupionych, aw większości przypadków - lepiej. A co najlepsze - takie fundusze można przygotować w domu.

Naturalna maska ​​dla normalnej skóry w domu

Składniki:

  • płatki owsiane - 1 łyżka. l;
  • białko jaj - 1 szt.

Przygotowanie i stosowanie

Płatki należy rozkruszyć na drobny proszek i dodać białko. Powstałą mieszaninę ubijano do gęstej pianki. Maskę nakłada się na czysty naskórek przez około kwadrans. Usuń go za pomocą mokrej bawełnianej podkładki. Następnie należy umyć ciepłą wodę, a następnie zimną. Procedurę powtarza się dwa razy w tygodniu. Po kilku sesjach możesz zauważyć zmiany na lepsze.

Ten produkt dobrze oczyszcza skórę. Ponadto powoduje, że naskórek jest elastyczny, usuwając nadmiar połysku z twarzy.

Naturalna maska ​​na trądzik

Składniki:

  • woda - 300 ml;
  • cukier - 1 łyżeczka;
  • soda oczyszczona - 1 łyżeczka.

Przygotowanie i stosowanie

Woda doprowadzana jest do wrzenia i usuwana z gorąca. W tym celu należy dodać elementy sypkie, dobrze wymieszać. Za pomocą wacika, roztwór nakłada się na skórę i pozostawia do całkowitego wyschnięcia. Następnie maska ​​jest zmywana za pomocą mydła. Pożądane jest smarowanie miejsc problemowych masłem i pozostawienie na kolejną godzinę. Następnie należy umyć czystą, ciepłą wodą.

To narzędzie jest uważane za najbardziej skuteczne w zwalczaniu problematyczna skóra . Pamiętaj, aby obserwować okresowość, a następnie postęp będzie widoczny po kilku procedurach.

Naturalna maska ​​odmładzająca

Składniki:

  • sok z aloesu - 1 łyżka. l.;
  • oliwa z oliwek - 1 łyżka. l.;
  • lanolina - 1 łyżeczka.

Przygotowanie i stosowanie

Wszystkie elementy muszą być dokładnie wymieszane. Otrzymaną masę nakłada się na twarz przez dziesięć minut. Następnie należy go zmyć ciepłą wodą.

Narzędzie pomoże ukryć drobne zmarszczki, przywrócić kolor i usunąć stan zapalny.